Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Втородивизионният Мехелен спечели Купата на Белгия (видео)

Мехелен триумфира с Купата на Белгия след обрат над Гент с 2:1 във финала, игран в Брюксел. Никола Сторм и Херман Мера отбелязаха головете за сензационния успех на отбора, воден от Вутер Вранкен. Мехелен вече спечели промоция за елита и стана едва вторият втородивизионен тим, който ликува с Купата на Белгия. За последно това стори вече несъществуващият Расинг Турнай през 1956 година.

Жан-Люк Домпе даде преднина на Гент в 32-ата минута с удар от наказателното поле, но в 38-ата Никола Сторм възстанови равенството. Победата на Мехелен донесе Херман Мера с глава в средата на второто полувреме.

Неотдавна Мехелен се оказа в центъра на корупционен скандал. Клубът бе обвинен във финансови измами и опит за уреждане на два мача в края на миналия сезон, с които да се спаси от изпадане.

Гент е на последно място в първата шестица на белгийското първенство след серия от 6 мача без победа.