ЦСКА-София заплете битката за титлата след безпроблемна победа над Черно море във Варна (видео) 04 май 2019 | 19:20
76067
311
ЦСКА-София надигра с 3:1 Черно море във Варна в мач от 32-ия кръг на Първа лига и се доближи на три точки от лидера Лудогорец преди срещата между двата претендента за титлата, която ще е в следващия кръг на стадион "Българска армия".

Червените откриха резултата след брилянтен шут на Тиаго в 33-ата минута, а Едвин Джеси удвои в 52-ата минута. В 66-ата минута Васил Панайотов намали. Четвърт час преди края на срещата Али Соу вкара трети гол за червените.

Любопитно впечатление направи, че и при четирите попадения защитаващият се отбор нямаше числено предимство като бройка състезатели.

В стартовата 11-ка на гостите пък попаднаха Божидар Чорбаджийски, Жеферсон и Едвин Джеси. Тримата бяха със статут на резерви при предишния наставник Любослав Пенев, но сегашният треньор Добри Митов и неговите консултанти Люпко Петрович и Димитър Пенев ги реабилитираха.

Срещата започна с минута мълчание в памет на легендата на Ботев Пд и българския футбол Динко Дерменджиев.

Първата опасност в мача бе пред вратата на моряците. Едвин Джеси получи извеждащ пас по лявото крило, центрира успоредно по земя към Тиаго, който стреля от 4-5 метра, но след шпагат на Димов и спасяване на Дюлгеров топката излезе в корнер.

Постепенно домакините изравниха играта и на свой ред осъществиха две добри атаки през центъра до 20-ата минута, но те завършиха с много неточни удари на Минчев и Панайотов от границата на наказателното поле.

В 25-ата минута Пламен Димов допусна груба грешка, подавайки на Енрике, нападателят на червените обаче не успя да намери Али Соу, който оставаше сам срещу вратаря. Секунди по-късно, в 26-ата минута, Василев се пребори с Чорбаджийски за висока топка и изведе с глава Георги Илиев, който за момент остана сам срещу вратаря, но се забави с удара и Малинов го блокира със самоотвержен шпагат.

ЦСКА-София отговори с опасна контраатака в 30-ата минута. Енрике преодоля без проблем на скорост Станчев и намери в наказателното поле Али Соу, таранът на червените шутира от десетин метра, но Дюлгеров изби.

Три минути по-късно гостите откриха резултата. Али Соу намери Тиаго пред наказателното поле на варненци, халфът овладя и след великолепен фалцов удар с десния крак не остави шанс на Дюлгеров - 1:0 за ЦСКА-София.

Второто полувреме започна с много добра възможност за Черно море. Васил Панайотов получи извеждащ пас, нахлу на скорост в наказателното поле и стреля леко под ъгъл от десетина метра, но в аут.

Така се стигна до 52-ата минута, в която ЦСКА-София организира контраатака след изпълнение на корнер от домакините. В тази ситуация четирима футболисти в червено се озоваха срещу двама в зелено от центъра на терена. Играчите на гостите си размениха няколко паса, топката стигна до Тиаго, който пусна към непокрития Джеси и крилото вкара без забавяне след шут от около точката за изпълнение на дузпа.

В 59-ата минута Черниаускас изведе Тиаго сам срещу вратаря, португалецът стреля силно под ъгъл, но в аут. Седем минути по-късно моряците се върнаха в мача. Резервата Стойчо Атанасов сбърка, след като позволи на Минчев да му отнеме топката отляво на тъчлинията, талантът на варненци навлезе на скорост в наказателното поле и намери непокрития Панайотов, който след шут по земя от десетина метра намали на 1:2.

Радостта на домакините бе кратка, тъй като ЦСКА-София вкара трети гол в 75-ата минута след поредна контраатака, при която трима червени се озоваха срещу трима от домакините. В тази ситуация Али Соу надбяга без проблем Станчев и останал очи в очи с Дюлгеров вкара с техничен шут покрай вратаря на моряците за крайното 3:1.

До края на срещата варненци опитаха да наложат някакво надмощие, но единственото по-опасно положение бе шут на резервата Дани Кики в добавеното време, който Черниаускас изби в корнер.

ЧЕРНО МОРЕ - ЦСКА-СОФИЯ 1:3

0:1
Тиаго 33
0:2 Едвин Джеси 52
1:2 Васил Панайотов 66
1:3 Али Соу 75

ЧЕРНО МОРЕ: 25. Дюлгеров, 5. Станчев, 70. Димов, 4. Генев, 41. Кононго, 38. Ндонгала, 71. Панайотов, 21. Илиев, 16. Витанов, 90. Минчев, 10. Василев

ЦСКА-СОФИЯ: 30. Черниаускас, 19. Турицов, 4. Чорбаджийски, 5. Бодуров, 3. Жеферсон, 26. Антов, 15. Малинов, 17. Енрике, 20. Тиаго, 8. Джеси, 22. Соу

Жоржиньовлиза Жоржиньо
87' Тиаго Родригес  Тиаго Родригесжълт картон
Едвин Джеси  Едвин Джесиизлиза
Жанио Бикел  Жанио Бикелвлиза
75' Али Соу  Али Соугол
74' Стойчо Атанасов  Стойчо Атанасовжълт картон
Васил Панайотовгол Васил Панайотов  66'
65' Иван Турицов  Иван Турицовизлиза
Стойчо Атанасов  Стойчо Атанасоввлиза
56' Енрике Рафаел  Енрике Рафаелизлиза
Жоржиньо  Жоржиньовлиза
Петър Витановизлиза Петър Витанов  54'
Дани Кикивлиза Дани Кики
52' Едвин Джеси  Едвин Джесигол
33' Тиаго Родригес  Тиаго Родригесгол
31' Жеферсон  Жеферсонжълт картон
21' Николай Бодуров  Николай Бодуровжълт картон
  • Квалификации ЛЕ
33'
Тиаго Родригес
52'
Едвин Джеси
Васил Панайотов
66'
75'

05 май 2019 | 20:24

СЛЕД КВИЧЕНЕТО ОТ ГАНЧО , СТ. СТОИЛОВ , СУПАТА , АГЕНТ СТАВРИ , ГОНГ - Н.АЛЕКСАНДРОВ , .....ПРОТИВ ФУТБ. СЪДИЙСТВО , ПРОТИВ БФС ....Е НОРМАЛНО И ЛОГИЧНО РЪКОВОДСТВОТО НА цска- МИКРЕ ДА ПОИСКА РЪКОВОДСТВОТО НА ПРЕДСТОЯЩИЯ ИМ МАЧ СРЕЩУ ЛУДОГОРЕЦ ДА СЕ РЪКОВОДИ ОТ ЧУЖД СЪДИЯ . ТА ТОВА Е НАЙ - ВАЖНИЯ МАЧ ЗА цска - МИКРЕ В 3 ГОДИШНАТА МУ ИСТОРИЯ . ИСКАЙТЕ ЧУЖДИ СЪДИИ СЕЛЯЦИ И ОТХВЪРЛЕТЕ УСЛУГИТЕ НА ВАШИТЕ " ИЗЕДНИЦИ " - Г. КАБАКОВ , СТАВРОВ , Н. ПОПОВ , ДР. ДРАГАНОВ , АПОСТОЛОВ , СТОЯНОВ .....ИСКАЙТЕ И ОСТАВКАТА НА ВАШИЯ " КРЪВОПИЕЦ " СТАЛЕВ . САМО ТЕЗИ ДЕЙСТВИЯ ЩЕ ОПРОВЕРГАЯТ ВПЕЧАТЛЕНИЕТО ЧЕ СТАЛЕВ СЪС ПОСОЧЕНИТЕ СЪДИИ СА В ЕДИН ОТБОР С ГАНЧО . Рейтинг: 5 0

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

!!! BRAVE BROWSER !!! (Гост) 276 отговор
05 май 2019 | 20:17

Oт създателя на Firefox и JavaScript Брендън Айк. Brave e бърз, безплатен и сигурен браузер, предоставящ защита от проследяване и непоискано съдържание, възможност за анонимно сърфиране, зареждане на страниците с пъти по-бързо от другите браузери, интеграция с BAТ. Свалете w︆︆w︆︆w.︆︆Brave.︆︆C︆︆o︆︆m/chi988, научете повече и изпробвайте. Няма да съжалявате!!! Рейтинг: 0 0

CSKA FOREVER (Гост) 275 отговор
05 май 2019 | 18:28

Досега 'тирето' само леко боцкаше, но тепърва ще става все по-квадратно. Рейтинг: 2 0

7799 (Гост) 274 отговор
05 май 2019 | 18:09

КЪМ КОМЕНТАР 270 : РЪКОВОДСТВОТО , СОБСТВЕНИКА И ОТБОРЪТ НА цска - МИКРЕ СА ОТ СЕЛО МИКРЕ . ПРИВЪРЖЕНИЦИ НА ТОЗИ ОТБОР МОЖЕ И ОТ СОФИЯ ДА ИМА , НО МИРОГЛЕДА И ВЪЗПИТАНИЕТО ВИ Е СЕЛСКО - ТОВА ЧЕ ДЯДО ТИ И БАБА ТИ ПО ПАРТИЙНА ЛИНИЯ СА ПРАТЕНИ В СОФИЯ СЛЕД 9.09.1944 НЕ ТЕ ПРАВИ СОФИЯНЕЦ , А СИ ДОНЕСЪЛ СЕЛЯНИЯТА В СОФИЯ . НИЩО ЛИЧНО . Рейтинг: 4 1

PARIONLINE (Гост) 273 отговор
05 май 2019 | 16:54

ПЕ ЧЕЛЕТЕТЕ ПО 899$ НА МЕСЕЦ. ЕДИНСТВЕНОТО КОЕТО ТРЯБВА ДА НАПРАВИТЕ Е ДА СЕ РЕ ГИСТРИРАТЕ. БЕЗ ДА ВЛАГАШ СОБСТВЕНИ СРЕДСТВА 11 ТОП САЙТА. ЗА ПОВЕЧЕ ИНФО ТУК. --------------------------------------B G S E C U R E - P T C - S I T E - C O M Рейтинг: 0 0

- - - - (Гост) 272 отговор
05 май 2019 | 13:21

За пореден път съдите показаха ,че за отбора на ЦСКА-София не Футболните правила.Първо в 31 минута Джеферсон продължава да играе с топката след съдийски сигнал ,след което "избутва" в лицето футболист на противника при спряна игра. За тези нарушения той получи само жълт картон,а не такъв с червен цвят. Това е първия подарък от съдията.Втория подарък е през 52 минута когато им бе признат гола.Съгласно правилата Виж. Правилата на играта футбол стр 154 схема 6. Този гол съгласно горното трябваше да бъде отменен заради засада на Соу който бе наоколо два метра пред вратаря и пречеше на видимоста му. Точно с такъв гол пак от засада на Соу отбора отстрани от борбата за Купата на България отбора на Лудогорец. Колко на брой опасни влизания в краката на противника в една среща трябва да направи Малинов за да му бъде показан поне един жълт картон. А играта на домакините в защита е без коментар. Рейтинг: 6 6

05 май 2019 | 12:31

научно е дказано че говедото е най глуповото животно в света за това ги клатят на всякъде Рейтинг: 5 1

Черно море (Гост) 269 отговор
05 май 2019 | 12:05

изигра перфектен мач, с четирима защитници дето бягаха на 20 метра един от друг като чумави и се хвърляха на шпагат след гола! Ясно на какво се дължи подема на Микре! Може Берое и Ботев да пуснат? Рейтинг: 3 9

05 май 2019 | 10:51

Латексите три пъти влязоха в полето на тимаджии и трите пъти се оказваха 4-ма срещу 2-ма защитници. За първия гол даже Генев им спря топката на шпагат, случайно да не излезе в аут топката. Рейтинг: 1 15