Лийдс излезе с едни гърди напред в плейофа с Дарби Каунти

Отборът на Лийдс Юнайтед направи важна крачка към крайния успех в плейофа за влизане в Премиър лийг. Йоркширци спечелиха първия мач срещу Дарби Каунти от 1/2-финала, като се наложиха с 1:0 като гости на "Прайд Парк".

Играчите на Марсело Биелса бяха по-активни през по-голяма част от мача и победата им е заслужена. Те повече задържаха топката и отправиха повече удари от домакините, които не успяха нито веднъж да стрелят в очертанията на вратата.

Единственият гол в срещата падна в 55-ата минута. Тогава гостите организираха хубава атака по лявото крило, Джак Харисът напредна и центрира в наказателното поле, където Кемар Рууф бе заел добра позиция и бе точен за 0:1.

С този успех Лийдс взе добра преднина преди реванша на "Елънд Роуд". Той ще бъде в сряда, 15 май от 21:45 часа наше време.