Изчислиха колко гола ще вкара Азар в първия си сезон на "Бернабеу"

Еден Азар е голямата надежда на Реал Мадрид за възраждане през идния сезон. За техничаря клубът плати на Челси 100 млн. евро, а допълнителни близо 50 млн. са включени в контракта като клаузи. Веднага възникват въпросите дали Азар ще успее бързо да се адаптира и в каква степен ще оправдае очакванията.

Тук на помощ идва Olocip - компания, която се счита за пионер в използването на изкуствен интелект за анализ и прогнозиране на определени резултати. От Olocip изчисляват, че с екипа на “белите” белгийският играч ще бележи средно на 180 минути и ще прави асистенция средно на 260 минути. Така излиза, че ако Азар не пропусне нито минута от сезона в Ла Лига (38 мача), той ще завърши с 19 попадения и 13/14 голови подавания. Ударите му в очертанията на вратата пък ще са по 3-4 за 90 минути.

За сравнение, през последния сезон в Премиър лийг Еден Азар заби 16 гола и асистира за 15 други в 37 мача.