Жиру с два гола във втората контрола на Челси

Оливие Жиру се разписа на два пъти, а Челси спечели с 4:0 срещу Сейнт Патрик във втората си контрола от началото на подготовката. Другите две попадения бяха дело на Мейсън Маунт и Емерсон Палмиери през първото полувреме.

В дебюта на Франк Лампард като мениджър на “сините” през седмицата неговият тим направи 1:1 с Бохемиънс. Този мач, както и днешния, беше игран в Дъблин. В понеделник отборът заминава за Япония, където продължава подготовката си.

Отново шанс за изява получиха доста от младите таланти на Челси, а 20-годишният Маунт откри резултата в 15-ата минута. Емерсон удвои аванса на лондончани след половин час игра със силен удар от далечна дистанция. След почивката Жиру направи 3:0 след удар с глава, а към края французинът се разписа още веднъж.

В днешния мач първо участие в контролите взеха Давид Луис, Жоржиньо и Матео Ковачич, които получиха по-дълга почивка. "Сините" можеха и да спечелят с по-голям резултат, като Батшуай и Баркли удариха греда.

Челси:

Кабайеро, Дзапакоста, Томори, Луис, Емерсон, Жоржиньо, Маунт, Ковачич, Баркли, Абрахам, Батшуай (второ полувреме - Къминг, Аспиликуета, Кристенсен, Зума, Алонсо, Бакайоко, Жилмур, Педро, Палмър, Кенеди, Жиру)