Зоря (Луганск) докосва мач с ЦСКА-София или Осиек

Украинският Зоря (Луганск) спечели като гост с 3:1 срещу черногорския Будучност (Подгорица) в първия мач от втория предварителен кръг на Лига Европа и гледа уверено към следващата фаза.

Там съперник на Зоря ще бъде победителят от сблъсъка между ЦСКА-София и Осиек. Българският тим победи с 1:0 в София и крайният изход остава непредсказуем.

В Подгорица украинците дръпнаха в резултата с 2:0 само в рамките на три минути. Артьом Громов откри в 16-ата минута, а в 19-ата удвои, след като се възползва от грешка на стража на домакините Драгоевич.

Точно в 60-ата минута Михайло Перович намали и върна надеждите на домакините, но седем минути преди края на редовното време Леван Арвеладзе отново даде аванс от два гола на Зоря. Така треньорът Виктор Скрипник стартира с успех работата си начело на Зоря.