Ивелин Попов триумфира в българския сблъсък в Русия

Ростов на Ивелин Попов победи с 3:2 като гост Арсенал (Тула) на Георги Костадинов в българското дерни от 3-ия кръг на Премиер лигата на Русия. Като титуляр за домакините започна Костадинов, който бе заменен в 72-ата минута от Игор Горбатенко. За гостите Попето игра до 69-ата минута, когато отстъпи мястото си на Даниил Глебов. И двамата нашенци получиха жълти картони.

Гостите поведоха в 21-ата минута чрез Роман Еременко, а в 49-ата минута Александър Йонов направи 2:0.

В 61-ата минута Евгений Луценко върна надеждите на Арсенал. Сензацията Елдор Шомуродов вкара трети гол за Ростов в 81-ата минута и сложи точка на спора. В допълнителното време на срещата Горан Чаушич направи загубата по-почетна.
По-рано през деня Зенит надви Оренбург с 2:0 като гост.