Ибра, Швайни и компания затрудниха Атлетико повече от Реал (видео)

Атлетико Мадрид победи сборен отбор на звездите на МЛС с 3:0. Жоао Феликс влезе като резерва след почивката и вкара втория гол, а в последните минути асистира на Диего Коща, който оформи успеха на “дюшекчиите”. През първото полувреме се разписа и Маркос Йоренте. Мачът в Орландо се забави с близо 40 минути заради лошото време. Въпреки силния дъжд и гръмотевиците, публиката на “Exploria Stadium” търпеливо изчака първия съдийски сигнал, а двата отбора се постараха да покажат качествен футбол.

Нападението на сборния отбор беше впечатляващо - Златан Ибрахимович, Карлос Вела и Луиш Нани. Уейн Рууни действаше малко зад тях, заедно с Алехандро Посуело.

След наказателната акция срещу Реал Мадрид, когато Атлетико демонстрира цялата си офанзивна мощ, този път Диего Симеоне заложи на състав без големите звезди. На вратата застана Антонио Адан, в центъра на защитата си партнираха новите попъление Марио Ермосо и Фелипе, а атаката водеха спряганият за трансфер в Милан Анхел Корея и младокът Родриго Рикелме. В средата на терена четиримата бяха Витоло, Ектор Ерера, Йоренте и Хуан Мануел Санабрия.

Именно пред Санабрия се откри първата възможност за гол, но 19-годишният уругваец я пропиля. Испанският тим имаше категорично превъзходство до средата на първата част, а Брад Гузан направи няколко добри спасявания, за да запази нулевото равенство. Феновете оцениха подобаващо далечен удар на Рууни, след който топката профуча на сантиметри над напречната греда. Ибрахимович и Вела няколко пъти взаимодействаха добре помежду си, но шведът остана на терена само през първия половин час, заменен от Жозеф Мартинес.

Атлетико поведе в 43-ата минута с гол на Йоренте - негов първи след привличането му от Реал Мадрид. Халфът беше изведен в наказателното поле след триходова комбинация през центъра и с левия крак преодоля Гузан.

Малко след началото на втората част бяха направени много смени, като за звездите на МЛС се появиха Бастиан Швайнщайгер и Джонатан дос Сантос. Симеоне също пусна един след друг повечето от основните си футболисти. В 55-ата минута Николас Лодейро можеше да изравни, но Адан спаси удара му. Диего Коща пък не съумя да вкара втори гол за Атлетико.

Четвърт час преди края Дос Сантос намери с хитър пас Пити Мартинес, но той дори не уцели очертанията а вратата, а беше в отлична позиция. В 80-ата минута Ян Облак спаси изстрел от фаул на Исмаел Бланко. След това и Швайнщайгер опита да изненада словенския страж с шут извън наказателното поле, но топката мина покрай гредата.

Вторият гол за Атлетико падна в 86-ата минута. Саул Нигес подаде на Жоао Феликс, а португалецът стреля силно от границата на наказателното поле. Хлъзгавата топка излъга вратаря Ник Римандо и той я изби във вратата си. В добавеното време Феликс асистира на Диего Коща за крайното 3:0.

МЛС ОЛ СТАРС - АТЛЕТИКО МАДРИД 0:3 (0:1)