Десетима от Локо (Пд) загубиха от Страсбург, съдия ощети "смърфовете" (видео+снимки) 08 август 2019 | 22:22
63311
152
Отборът на Локомотив (Пловдив) допусна поражение от Страсбург в домакинския си мач на "Лаута" от третия квалификационен кръг на Лига Европа. "Смърфовете" отстъпиха с 0:1, след като играха повече от 80 минути с човек по-малко заради червения картон на Йосип Томашевич. Гостите поведоха с гола на Стефан Митрович (11), а пловдивчани могат да имат сериозни претенции към съдийството на португалеца Жоао Пиньеро, който не отсъди дузпа за игра с ръка на Мартен в наказателното поле в 32-ата минута. В 42-ата гол на Ален Ожболт бе отменен правилно заради засада.
Локомотив имаше два коза в ръкава си. Първият бе публиката, която подкрепяше отбора от първата до последната минута. Вторият бе надеждата, че френският тим може да подцени този мач. Вече стана ясно, че Лига Европа не е особен приоритет за Страсбург, който игра с доста резерви в миналия кръг срещу Макаби (Хайфа). Добрата новина в лагера на “смърфовете” бе, че отборът няма контузени и наказани играчи преди днешния мач. Стивън Езе и Давид Малембана трябваше да бъдат внимателни днес, защото висяха с картони и при ново наказание, можеха да пропуснат реванша.
Локо (Пд) отговори с опасен удар на Анте Аралица в 20-ата минута, който Селс успя да избие в ъглов удар. От последвалия корнер "смърфовете" можеха да заличат изоставането си в резултата.

Центрирането към втора греда намери Петър Витанов, който игра с глава. В наказателното поле на гостите настъпи хаос, от който Ален Ожболт можеше да се възползва, но ударът му отблизо бе отразен от Селс. С човек по-малко Локо (Пд) изглеждаше по-организираният отбор на терена и създаде още една опасност пред вратата на французите.

Капитанът Димитър Илиев успя да влезе в наказателното поле и да шутира, но ударът му срещна тяло на защитник и излезе в корнер. В 31-ата минута удар на Сисоко от състава на гостите премина покрай лявата греда на Луков. В 35-ата Белегард бе намерен напълно непокрит пред наказателното поле, но ударът му прелетя над напречна греда. Две минути по-късно футболистите на Локо (Пд) имаха претенции за неотсъдена дузпа за игра с ръка на защитник. При центриране от статично положение Димитър Илиев пробва да играе с топката, но вместо това я пропусна, а впоследствие останаха съмнения дали Мартен игра правомерно в ситуацията. В 42-ата минута пробив на Бирсент Карагарен от десния фланг завърши с центриране по земя в наказателното поле, а там Ален Ожболт протегна крак и отбеляза. Страничният съдия вдигна флага си, с която маркира засадата на нападателя, а решението му предизвика освиркванията на публиката на "Лаута".
Второто полувреме започна силно за Локо и още в 47-ата минута пред Димитър Илиев се откри възможността да стреля фронтално към вратата. Ударът на капитана обаче прелетя над напречната греда, за радост за френския тим. Опасна атака в 62-ата минута можеше да завърши с втори гол във вратата на Локомотив. Центриране от десния фланг намери Да Коста между централните защитници на "смърфовете", но Луков успя да улови силния удар на нападателя. В 69-ата минута футболистите на Страсбург разиграха бързо пред наказателното поле на пловдивчани. Топката попадна в Белегард, който стреля силно над вратата. Последва нов силен шут по посока вратата на Локомотив, този път на Симакан, който отново излезе в аут. В следващите минути домакините опитваха по всякакъв начин да търсят Анте Аралица в предни позиции, а в действията на французите се виждаше леко отпускане и грешки. В 86-ата минута Бирсен Карагарен направи феноменален пропуск от два метра. Димитър Илиев преодоля защитник на аутлинията и пусна подаване към свободния Карагарен. Крилото стреля от движение, но над вратата, като пропусна добра възможност да донесе равенството на своя тим. Две минути по-късно и гостите направиха срамен пропуск, като този пък Людовик Айорке не успя да преодолее Луков, останал очи в очи с вратаря. Нападателят получи и втори шанс да вкара, но този път Дейвид Малембана изчисти от голлинията.

Това бе и последното положение в мача, а Локомотив допусна поражение с много мъжка игра, която дава надежди на феновете на тима преди реванша във Франция след седмица.

ЛОКОМОТИВ - СТРАСБУРГ 0:1
0:1 Стефан Митрович (11)

ЛОКОМОТИВ: Луков, Петрович, Езе, Томашевич, Карагарен, Умарбаев (Уирис 67'), Витанов (Г. Илиев 83'), Д. Илиев, Цветанов, Ожболт (Малембана 67'), Аралица

СТРАСБУРГ: Селс, Симакан, Ндур, Коне, Мартен, Митрович, Белегард, Сисоко, Фофана, Джику, Да Коща

Димитър Илиевжълт картон Димитър Илиев  87'
83' Жан-Рикне Белгард  Жан-Рикне Белгардизлиза
Люсиен Зохи  Люсиен Зохивлиза
Петър Витановизлиза Петър Витанов  82'
Георги Илиеввлиза Георги Илиев
76' Нуно Да Коща  Нуно Да Кощаизлиза
Людовик Ажорк  Людовик Ажорквлиза
Ален Ожболтизлиза Ален Ожболт  67'
Давид Малембанавлиза Давид Малембана
Парвизджон Умарбаевизлиза Парвизджон Умарбаев
Уирис Густавовлиза Уирис Густаво
65' Юсуф Фофана  Юсуф Фофанаизлиза
Кени Лала  Кени Лалавлиза
39' Юсуф Фофана  Юсуф Фофанажълт картон
Парвизджон Умарбаевжълт картон Парвизджон Умарбаев  19'
11' Стефан Митрович  Стефан Митровичгол
0
4 Айнтрахт (Франкфурт) Айнтрахт (Франкфурт)
3
3 Борусия (Мьонхенгладбах) Борусия (Мьонхенгладбах)
0
11'
Стефан Митрович
ИЛИЯ ИВАНОВ Репортер

Добави коментар Коментари (149)

ONLINEPARI (Гост) 149 отговор
09 август 2019 | 18:51

ПЕ ЧЕЛЕЕТЕ ПО 699$ НА МЕСЕЦ. ЕДИНСТВЕНОТО КОЕТО ТРЯБВА ДА НАПРАВИТЕ Е ДА СЕ РЕ ГИСТРИРАТЕ. БЕЗ ДА ВЛАГАШ СОБСТВЕНИ СРЕДСТВА 11 ТОП САЙТА. ЗА ПОВЕЧЕ ИНФО ТУК. -------------------------------------- P A R I N E O B U X - F R E E - B G Рейтинг: 0 0

Жеката (Гост) 148 отговор
09 август 2019 | 16:23

Жълтурците от Сопот да мълчат. Не е възпитано да се говори с пълна с рязградски кренвирши уста. И се издават колко комплексирани и злобни циганьори са. Рейтинг: 8 0

1926Пловдив (Гост) 147 отговор
09 август 2019 | 11:23

Селските комплексари,ще се задавят от злоба,но за тях е нещо нормално!Вярвам,че болката в задниците ви не отминава и то е ясно,че докато не си изкарате петата от там,ще е така! Селски цървули, марш при Домус ага за кренвирши,курветини жълти!!! Рейтинг: 13 7

Канар (Гост)
09 август 2019 | 12:24

Колко трябва да си комплексиран че и след този мач да бълвочиш срещу Ботев? Вие наистина не може да надскочите себе си - жалко. Иначе играхте добре и се представихте достойно. И нека да изчакаме реванша преди да плюем по канарите става ли? До тук имате една победа и две загуби с голова 3:4. Ако стане нещо от сорта на 3:10 май няма да сте толко ербап нали? Рейтинг: 4 10

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

VULGAR (Гост)
09 август 2019 | 13:25

Не, комплексирани сте вие - жълти тумбаци и винаги сте били. Проследи форума и виж нестихващата злоба. По-големи селяци от вас никога не е имало. Винаги сте били с манталитет на фатмаци, но станахте и Барековци - необразовани, злобни и неадекватни. Рейтинг: 12 2

09 август 2019 | 16:01

Винаги сме радвали с красива игра. Ботев в велик отбор. В моя отговор няма една обидна дума към фенове или други отбори. Прочетете си вашия. Рейтинг: 2 7

1926Пловдив (Гост) 146 отговор
09 август 2019 | 11:19

Браво на отбора,браво на публиката!!!!С тези сили,сме до тук,но не трябва да се срамуваме от нищо,защото се представихме над всички очаквания!!!Нека бъдем честни и да си извлечем необходимото,за да вървим нагоре! САМО ЛОКО!!! Рейтинг: 14 3

09 август 2019 | 11:15

Браво на Локо за желанието, с което играха. Очевидно беше, че "Страсбург" са по-класния отбор, но при по-добро развитие на мача резултата нямаше да е толкова негативен. Защитника на Локо по-добре да беше направил шпагат, нямаше как да спре нападателя, но поне имаше шансове да се отърве само с жълт картон. С 10 души, срещу превъзхождащ те отбор, изоставаш в резултата... Мисията невъзможна. Жалко, че съдията се направи на разсеян за дузпата, и жалко за пропуска на Карагерен в последните минути. Рейтинг: 17 0

Red or dead (Гост) 144 отговор
09 август 2019 | 10:40

Браво на буферите, показаха, че може и да се губи, но важното е да е с достойнство! За разлика от жълТурските си съграждани, които за един рязан и гелосан кренвирш са готови да се надупят на всеки. Рейтинг: 20 8

FK Frankenstein Mikre (Гост) 143 отговор
09 август 2019 | 10:07

Локото играха достойно, жалко наистина за резултата Рейтинг: 16 2

Samo Juventus (Гост) 142 отговор
09 август 2019 | 10:02

ЦЯЛ СВЯТ ВИДЯ КАК БЕ ОГРАБЕН ВЕЛИКИЯ ЛОКО !!! ПОРЕДНАТА ПОРАЧКА ОТ УЕФА И ФИФА ДА ОБИЯТ ИСТИНСКИЯ ФУТБОЛ !!! ДА НАЛАГАТ МРАСНАТА ТОЛЕР,АСТИЯ С МРАСНИТЕ ПЕЧКИ НА ФРАНЦИЯ СРАМ !!! ВЕЛИКИЯ ЛОКО ОТ ВЕКОВЕН ПЛОВДИВ ГОРДСТАН А БЪЛГАРИЯ БЕ ОГРАБЕН ПРЕД ЦЯЛ СВЯТ !!! САДИЯ КОП,ЕЛЕ МРАСНО ДА ОМРЕШТИ ПОЖЕЛАВАМ ТИ И ВС ТИ РОДНИНИ БОК.ЛУК МРАСЕН !!! Рейтинг: 6 8

ЦСКА (Гост) 141 отговор
09 август 2019 | 09:50

Браво на Локо Пд за мъжката игра.Играйте както трябва,пък да става каквото ще .Успех на реванша. Рейтинг: 21 4

PARIONLINE (Гост) 140 отговор
09 август 2019 | 09:41

ПЕ ЧЕЛЕТЕТЕ ПО 899$ НА МЕСЕЦ. ЕДИНСТВЕНОТО КОЕТО ТРЯБВА ДА НАПРАВИТЕ Е ДА СЕ РЕ ГИСТРИРАТЕ. БЕЗ ДА ВЛАГАШ СОБСТВЕНИ СРЕДСТВА 11 ТОП САЙТА. ЗА ПОВЕЧЕ ИНФО ТУК. --------------------------------------B G S E C U R E - P T C - S I T E - C O M Рейтинг: 1 4

иван (Гост) 139 отговор
09 август 2019 | 09:40

Повтаря се сценарият с Болтън. Успех на реванша. Рейтинг: 12 3

1912 (Гост) 138 отговор
09 август 2019 | 09:29

Дори и да им бяха дали дузпа, Страсбург щяха да завършат мача споне гол повече. Чернилките просто излязоха на тренировка, личеше им от далече, че дори не се напъват и не си дават зор. Някои от тях даже не се изпотиха, буквално. Реваншът е ясен - 3:0 и циганската одисея приключва. Рейтинг: 11 17

barcelona (Гост)

Локо можеше и да бият бе смешник! Рейтинг: 17 8

Пловдив е само черно-бял! (Гост)
09 август 2019 | 10:26

Едно е сигурно - след една седмица Локо независимо дали победи или загуби, в Коматево пак ще гледат мачове по ТВ и ще завиждат, но не благородно, а със злоба и комплекси. Рейтинг: 13 8

1912 (Гост)
09 август 2019 | 12:56

Как по-точно е можел да победи, след като имаха един удар във вратата бе, мангасар? Рейтинг: 3 7

1912 (Гост)
09 август 2019 | 13:00

На какво да завиждат в Коматево бе, лилав венец? Преди 2 години Ботев не просто победи, а унижи еврейски отбор с 10 пъти повече бюджет, размаза албански силен отбор и само шанс не достигна да победи и португалски и да влезе в групите. Вие тогава къде бяхте, джуджета? Само за последните 6 години Ботев има повече участия и победи в ЕКТ, отколкото Локото ще имат за следващите 15 години, каква завист, каква злоба, какви комплекси??? ОТ КАКВО? Че едва победихте Търнава с подарени дузпи и ония с 10 човека ви скриха топката? Смешни сте, циганчета. Вечния комплекс от гранда на Пловдив ви яде отвътре по рождение. Съотношение 3 към 1, това е реалността. Останалото са фанфари и цигански измислици. Рейтинг: 4 6

09 август 2019 | 13:36

"Преди 2 години Ботев не просто победи, а унижи еврейски отбор с 10 пъти повече бюджет, размаза албански силен отбор и само шанс не достигна да победи и португалски и да влезе в групите" - ти си страшен паляк, като всички жълтури. Въпреки глупостите, които си написал едно не си разбрал - Страсбург и Търнава са далеч от класите на силен албански отбор и многомилионен изрелски тим. Колко точно паркизана си взел, за да напишеш такава тъпотия? Рейтинг: 4 2

Не (Гост) 137 отговор
09 август 2019 | 09:27

Не може винаги с късмет.С Търнава две дузпи там изгониха човек от тях.И с десет души им вкараха три гола..направиха ги за смях.Вчера франсетата играха с резервите и с мисъл за мача с Метц.В Страсбург разликата в класите ще бъде убийствена.И стадиончето пак имаше празни трибуни. Рейтинг: 6 16

09 август 2019 | 10:25

На стадиончето бяха към 10 хиляди един върху друг, а вашето стадионче на село събира няколко ПЪТИ по-малко. Рейтинг: 15 4

Пловдив (Гост) 136 отговор
09 август 2019 | 08:09

Приказката свърши,пак сте си същите мърши!!! Рейтинг: 13 28

09 август 2019 | 10:23

Приказката свърши когато Караибрахима ви заряза и избяга в Сърбия. Ама вие и преди него си бяхте такива мърши - навеждате се дори на най-големия боклук за малко милостиня. Рейтинг: 14 5

! (Гост) 135 отговор
09 август 2019 | 07:17

НАЙ ГОЛЕМИЯТ СПРИНТ, СОЙТО НАПРАВИ СЪДИЯТА, БЕШЕ ЗА ЧЕРВЕНИЯ КАРТОН! ДАЛИ ТОВА БЕШЕ МОМЕНТА НА "ПРЕМИАЛНИТЕ" МУ??? НА ДРУГИЯ МАЧ В СОФИЯ "ЗЕЛЕНОДРЕШКОТО" ХВЪРЛИ ПО ГОЛЯМ ТРУД, ВЕРОЯТНО ЗА ПО ГОЛЯМА ПРЕМИЯ!!! Рейтинг: 15 2