Първата крачка е направена! България се справи с Египет във Варна (видео + галерия)

България постигна ценна победа над отбора на Египет с 3:1 (25:11, 33:31, 19:25, 25:19) гейма в първата си среща от олимпийската квалификация, която се провежда във Варна. С изключение на първия гейм египтяните успяха максимално да затруднят националите ни, но трикольорите все пак взеха важна победа по пътя към Токио 2020.
За България срещата започнаха Светослав Гоцев, Тодор Скримов, Георги Сеганов, Виктор Йосифов, Николай Пенчев, Цветан Соколов и либеро Теодор Салпаров.
България бързо поведе с 2:0 и 3:1 след 3 поредни успешни атаки на Цветан Соколов.

Николай Пенчев атакува за 4:2. Пайп на Тодор Скримов направи 7:4. Последва ас на Цветан Соколов и България поведе с 8:4 при първото техническо прекъсване.
Блокада на Виктор Йосифов и 9:4 за България. Силната игра на възпитаниците на Силвано Пранди продължи. Националите дръпнаха с 6 точки при 13:7 и това накара Гидо Вермюлен да вземе прекъсване за Египет. Светослав Гоцев изпълни техничен флот серис, а Виктор Йосифов направи единична блокада за 16:9 при второто техническо прекъсване.
Две поредни блокади на Цветан Соколов и Виктор йосифов направиха резултата 18:9. Гидо Вермюлен взе прекъсване за Египет. Ас на Светослав Гоцев и 20:9. Блокаут на Тодор Скримов доведе резултата до 21:9. Атака по диагонала на тодор Скримов от зона 4 и 23:10. Блокаут на Виктор Йосифов изведе България до геймбол при 24:10. Атака на Цветан Соколов по правата и блокадата донесе успеха на националите в първата част с 25:11.
Втората част започна по-добре за волейболистите на Египет, които успяха да поведат с 3:2. Това ядоса възпитаниците на Силвано Пранди, които вдигнаха оборотите. Мощна атака на Тодор Скримов и 8:6 за
България при първото техническо прекъсване.
Последваха 3 поредни точки за волейболистите на Египет, които поведоха с 9:8. Цветан Соколов изравни при 9:9. Технична атака на Николай Пенчев и България поведе с 13:10. Гидо Вермюлен взе прекъсване за шампионите на Африка.
Третата част стартира равностойно, но египтяните успяха да поведат с 8:6 при първото техническо прекъсване. Виктор Йосифов намали до 8:9. Постепенно грешките в нашия тим зачестиха и това даде възможност на тима на Египет да дръпне с 16:11 при второто техническо прекъсване. Единична блокада на Николай Пенчев намали резултата до 12:16.
Двоен блок на Виктор Йосифов и Добромир Димитров и 15:19. Цветан Соколов атакува в аут и Египет поведе с 23:17. Силвано Пранди пусна в края на гейма Алекс Грозданов, Розалин Пенчев, Венелин Кадънков. Египет успя да затвори третата част с 25:19.
За "фараоните" Ахмед Шафик приключи с 16 точки (2 аса, 2 блокади), 15 записа Хишам Еуаис (1 ас, 1 блокада).

След изиграването на днешните срещи Бразилия (3:0 гейма) и България (3:1 гейма) имат по една победа, докато Египет (1:3 гейма) и Пуерто Рико (0:3 гейма) с по една загуба.

Утре турнирът продължава с нови два мача. От 17.00 часа Бразилия играе с Египет, а от 20.30 часа България среща тима на Пуерто Рико.

БЪЛГАРИЯ: Георги Сеганов 3, Цветан Соколов 28, Николай Пенчев 6, Тодор Скримов 14, Виктор Йосифов 8, Светослав Гоцев 11 - Теодор Салпаров-либеро (Добромир Димитров 1, Алекс Грозданов, Розалин Пенчев 1, Венелин Кадънков, Мартин Атанасов 2)
Старши треньор: СИЛВАНО ПРАНДИ
ЕГИПЕТ: Хишам Еуаис 15, Мохамед Селиман 10, Ахмед ел Сайед, Ахмед Шафик 16, Мостафа Абделрахман, Абделрахман Сеуди 2 - Ахмед Мохамед-либеро (Ахмед Афифи 9, Хосам Абдала 4, Рашад Атиа, Абделрахман Абуелела 5, Омар Хасан 1, Мохамед Хасан-либеро)
Старши треньор: ГИДО ВЕРМЮЛЕН.