Великият Камбуров свали Левски на земята! (видео+галерия) 10 август 2019 | 22:48
126711
786
Отборът на Левски беше свален тежко на земята от Берое насред стадион "Георги Аспарухов". Тимът от Стара Загора разби с 3:1 "сините" в мач от 5-ия кръг на efbet Лига, като записа четвърта поредна победа над 26-кратните шампиони в елита на България. Тя е втора поредна с този резултат, като големият герой отново беше неостаряващият Мартин Камбуров. Легендата се появи на терена в 51-ата минута при аванс на гостите след гол на Педро Еуженио (39), а 16 минути по-късно вече беше реализирал своя 19-и и 20-и гол във вратата на Левски. Велико постижение, с което не може да се похвали нито един футболист в историята на българския футбол. Таранът е истински кошмар за "сините", като през пролетта нямаше гол в елита от три месеца, но вкара две попадения за успеха с 3:1 на стадион "Берое" от последния кръг на миналия сезон. Сега пък нямаше гол в тази кампания, а само сериозни пропуски, но дойде мачът с гранда от София и мерникът му се оправи, като от две възможности два пъти се разписа, влизайки още повече в историята.

Аржентинският халф Франко Мазурек пък вкара първото си попадение за клуба в 75-ата минута, което се оказа единствено за тима му, който записа първо поражение под ръководството на Петър Хубчев в елита. Така бившият тим на бронзовия медалист от САЩ`94 го свали от върха в класирането. Левски остана с 10 точки, което е с три по-малко от преди годинаслед 5-ия кръг. Столичани вече имат по-лоша голова разлика от шампиона, преди срещата на Лудогорец с ЦСКА-София. Берое пък вече има девет точки.

Мачът беше прекъснат с 24 минути в началото на първата част, тъй като осветлението на "Герена" изгасна.
Много по-добрият и обигран състав на "зелените" спечели напълно заслужено, като показа, че има голям потенциал и може би на този етап изостава единствено от Лудогорец в шампионата. Липсата на самочувствието на моменти и увереност може би пречи на клуба да има по-предно класиране, тъй като отборът играе стойностен футбол, а футболистите имат класа. Томаш, който влезе в историята като първия треньор на клуба с четири поредни успеха над "сините", трябва да убеди тима си, че трябва да играе така във всеки мач.
Тимът на Петър Хубчев пък слезе на земята след доброто начало на сезона, като три индивидуални грешки в центъра на терена (Нашименто и Юруков) бяха в основната на попаденията във вратата на Миятович. Реалността обаче е такава, че към днешна дата противникът има по-добър състав, който играе вече няколко години заедно, а прекалено многото млади играчи при домакините, нямаха идея как да спечелят тази среща.
Наставникът на "сините", който излезе за първи път срещу бившия си тим, бе направил четири промени от успеха с 2:0 над Царско село в понеделник. Една от тях бе направо сензационна. Португалският халф Филипе Нашименто се завърна сред титулярите, след като изненадващо попадна в групата за мача. Както е известно, той не бе желан от треньора и не бе част от тима през подготвителния лагер, но от 12 дни тренира с тима, след като пролетта игра в Румъния. Юношата на Бенфика игра последно за "сините" срещу Берое през декември 2018 година.

Освен него Деян Иванов и Здравко Димитров бяха сред титулярите, като смениха болния Янис Каргас и Франко Мазурек. Найджъл Робърта пък започна вместо Дени Алар.
Милан Миятович отново бе на вратата, а Живко Миланов, Иванов, Нуно Рейш и Иван Горанов бяха в защита. Мартин Райнов и Нашименто пък бяха опорните халфове, а Станислав Иванов, Паулиньо и Зравко Димитров действаха зад Робърта.
Александър Томаш пък заложи на същите 11, които донесоха победата с 2:0 над Дунав. Душан Перниш бе на вратата, а Милен Желев, Иван Бандаловски, Ерол Алкан и Александър Василев бяха в защита. Карлос Охене и Александър Цветков бяха двамата опорни халфове, докато Рубен Бригидо, Иван Минчев и Педро Еуженио действаха зад голмайстора Зоран Йосипович.

Двубоят стартира с удар на Минчев още във втората минута, който Миятович спаси. В 12-ата минута срещата беше прекъсната за 24 минути, тъй като осветлението на "Герена" изгасна временно. Четирите прожектора имаха нужда от сериозно време, за да светнат отново.

"Имахме тежък токов удар. Възстановено е напрежението, но лампите трябва да изстинат около 10-20 минути, преди отново да бъдат запалени. За 20 години това е вторият подобен случай. Да се надяваме, че повече няма да имаме проблеми. Генераторът съм го включил веднага и по-голямата част от стадиона има ток.  Трябва да изстинат стълбовете и прожекторите, когато е по-топло става по-бавно", сподели управителят на стадиона Калоян Зарзанов.

След като срещата беше подновена Левски се опита да наложи натиск, но при първата атака на заралии топката влезе в мрежата на домакините. Това се случи след загубена от Нашименто топка в центъра на терена. За пореден път Педро Еуженио беше точен срещу 26-кратните шампиони, като не остави шансове на Миятович с удар от 18 метра. Голът е негов трети поред на "Герена" с екипа на беройци срещу "сините", като през април 2018 година и април тази година донесе победите с 2:1 на старозагорци в дома на столичани. Попадението е трето за него в тази кампания от три мача, след като се разписа срещу Ботев във Враца (3:1) и срещу Дунав (2:0), като и в предните случаи вкарваше за 1:0.

Попадението стресна столичани, докато гостите започнаха да играят още по-смело, като Миятович трябваше два пъти да се намесва. В 45-ата минута Робърта стреля от границата, топката рикошира в Станислав Иванов, като Перниш трябваше да плонжира, за да спаси. Преди това обаче Райнов извърши нарушение срещу Охене, което не беше маркирано.
Димитров излезе в добра позиция, но вместо да подаде на два съотборници реши да играе сам и сбърка. Малко след това Рейш удари с крак Зоран Йосипович, който лежеше на терена след единоборство между двамата за за висока топка. Четири минути преди края на първата част Бандаловски удари дясната греда на домакините с глава, след като надскочи защитата при центриране от корнер.
Домакините опитаха с центрирания от фаул, но без да успяха да нанесат точен удар в очертанията на вратата преди паузата.
На почивката Виктор Генев смени Александър Василев на почивката, като направи дебют за Берое. Илия Юруков влезе на мястото на Нуно Рейш, като Райнов застана централен защитник до Иванов.

В 51-ата минута легендата Мартин Камбуров смени Йосипович, а публиката го посрещна с освирквания. Както е известно, той има феноменалните 18 попадения във вратата на Левски, като няма друг футболист в историята вкарвал повече във вратата на "сините".
Голаджията имаше нужда от само три минути, за да смълчи трибуните и да подобри своя рекорд. Грешка на "сините" позволи на гостите да направят контраатака, след която Еуженио изведе Камбуров, който с едно докосване матира Миятович за 0:2. Така 38-годишният голмайстор има вече 220 гола в елита на България, където пред него е само легендата Петър Жеков (253), а също така и 19 попадения във вратата на Левски, за който е кошмар №1 вече цяло десетилетие.

Нашименто пробва. изстрел отдалеч, който Перниш изби. Франко Мазурек замени разочаровалия Нашименто, като веднага пробва рефлекса на Перниш със слаб удар от фаул в 65-ата минута. При последвалата контраатака на Берое Левски беше поставен окончателно на колене. Еуженио излезе сам срещу Миятович, който изби, но топката мина покрай Иванов и попадна в Камбуров. Деветката спря топката и с технично изпълнение прати коженото кълбо под гредата за 0:3 със своето 20-то попадение в мрежата на Левски.

Дени Алар влезе за "сините", а Франко Мазурек върна един гол в 75-ата минута. Аржентинецът се пребори за една топка и вкара първото си попадение за клуба с плътен удар. Нисичкият играч отне топката от Желев и прати топката в мрежата.
Последваха няколко положения за домакините, които бяха подкрепяни от публиката. В последните минути Вандерсон влезе на мястото на Еуженио, който се контузи. "Сините" опитаха, но продължаваха да нямат идея, как да стигнат до обрат и накрая заслужено отстъпиха. Феновете пък след срещата ги освиркаха напълно резонно, след като преди това подкрепяха непрекъснато играчите.
Сега Берое след третата си победа в шампионата трябва да покаже дали може да има последователност в дербито на Тракия срещу Ботев (Пловдив). Левски пък ще има възможност да спечели трите точки срещу аутсайдера Витоша (Бистрица).
Камбуров и компания отидоха да отпразнуват победата със своите фенове дошли от Стара Загора, а легендата дори си направи снимка с таблото на стадиона, където неговото име беше изписано два пъти.
ЛЕВСКИ - БЕРОЕ 1:3
0:1 Еуженио (39)
0:2 Камбуров (54)
0:3 Камбуров (57)
1:3 Мазурек (75)

ЛЕВСКИ: Милан Миятович, Живко Миланов, Деян Иванов, Нуно Рейш, Иван Горанов, Мартин Райнов, Филипе Нашименто, Станислав Иванов, Здравко Димитров, Паулиньо, Найджъл Роберта

БЕРОЕ: Душан Перниш, Александър Василев, Ерол Алкан, Иван Бандаловски, Мартин Желев, Иван Минчев, Александър Цветков, Рубен Бригидо, Карлос Охене, Педро Еуженио, Зоран Йосипович

Франко Мазурек Франко Мазурек10 Мартин Камбуров9 Мартин Камбуров
85'   жълт картон
77' Педро Еуженио  Педро Еужениоизлиза
Вандерсон  Вандерсонвлиза
Найджъл Робъртаизлиза Найджъл Робърта  75'
Дени Аларвлиза Дени Алар
Франко Мазурекгол Франко Мазурек
70' Милен Желев  Милен Желевжълт картон
68' Мартин Камбуров  Мартин Камбуровгол
Мартин Камбуров  Мартин Камбуровжълт картон
Филипе Нашиментоизлиза Филипе Нашименто  64'
Франко Мазуреквлиза Франко Мазурек
54' Мартин Камбуров  Мартин Камбуровгол
51' Зоран Йосипович  Зоран Йосиповичизлиза
Мартин Камбуров  Мартин Камбуроввлиза
50' Александър Цветков  Александър Цветковжълт картон
Нуно Рейшизлиза Нуно Рейш  46' Александър Василев  Александър Василевизлиза
Илия Юруковвлиза Илия Юруков    влиза
Филипе Нашиментожълт картон Филипе Нашименто  45' Александър Василев  Александър Василевжълт картон
Найджъл Робъртажълт картон Найджъл Робърта
39' Педро Еуженио  Педро Еужениогол
20
3 Локомотив (Пловдив) Локомотив (Пловдив)
  • Бараж
39'
Педро Еуженио
54'
Мартин Камбуров
68'
Франко Мазурек
75'
ВЛАДИМИР СТОЯНОВ заместник-главен редактор

Добави коментар Коментари (769)

kkuki (Гост) 769 отговор
13 август 2019 | 09:06

кое му е веикото на тоя статист и р3езерва????? просто сме слаби и Здравко ЛАзаров ще вкара ако срещу него са РАйнов и Деян Рейтинг: 0 0

1914 (Гост) 768 отговор
11 август 2019 | 23:27

Думата гранд за Левски, вече не трябва да се произнася! В неделя вечерта Лудогорец и Оранжевия отбор ,изнесоха много здрав мач, като се има предвид, че в четвъртък играха в лига Европа! А Левски снощи игра Ганкиното. За кой ли път! Продължава вземането на играчи на килограм! Нали щяха да ги пресяват и да вземат само класни . До тук нищо класно няма! Напротив ,по зле! Тези които ги взеха ,с нищо не показват класа. Защо го казвам: испанеца ,последния когото взеха Оранжевите ,от края на миналата година не е играл футбол и колко бързо влезе да играе и то много добре. А на Левски на новите им трябвало време, за да се адаптират. Моля ! Който си го може ,си го може! Хубчев с този си тежък характер, забива Левски ,дори и под третото място. Вижте Локо Пловдив, Берое ,а и новаците колко здраво играят и какви футболисти са привлекли. Те не продават, само купуват! А Левски мисли само и единствено при добра оферта , кого да продаде. А собственика, ако гледа да мине тънко, без да влага средства за купуване наистина на класни играчи, значи всичко е фалш мажор. Ден да мине ,сомун да загине! Този сезон пак, жалка картина. За кой ли път! Рейтинг: 6 0

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

Левскар (Гост) 767 отговор
11 август 2019 | 19:15

Само Левски! Това, което се случи е демонстрация на Хубчев къде е сега и къде ще бъде след 2, 3 години ако го слушат. Рейтинг: 1 4

Какво е това? (Гост) 766 отговор
11 август 2019 | 17:55

В нито един отбор не се правят такива радикални промени преди всеки важен мач. Същото беше и срещу АЕК. Естествено че футболистите няма да се чувстват комфортно на новите места. Как е възможно Хубчев да прави такива неща. Вече почвам сериозно да се съмнявам дали някой не го е пратил да съсипе отбора. Или трябва да е много уникално зле като треньор. Рейтинг: 6 1

ИВО (Гост) 765 отговор
11 август 2019 | 17:35

Много слаб Левски,Берое да не се надуват,просто имаха срещу себе си,направо смешен отбор-все едно сме се събрали в махалата да играем.Тук се видя,че Хубчев не е на ниво,няма идея какво да прави за жалост на всички Левскари-не знам как ще го изгонят,но очевадно е че не става Рейтинг: 8 3

ONLINEPARI (Гост) 764 отговор
11 август 2019 | 16:51

ПЕ ЧЕЛЕЕТЕ ПО 699$ НА МЕСЕЦ. ЕДИНСТВЕНОТО КОЕТО ТРЯБВА ДА НАПРАВИТЕ Е ДА СЕ РЕ ГИСТРИРАТЕ. БЕЗ ДА ВЛАГАШ СОБСТВЕНИ СРЕДСТВА 11 ТОП САЙТА. ЗА ПОВЕЧЕ ИНФО ТУК. -------------------------------------- P A R I N E O B U X - F R E E - B G Рейтинг: 0 0

11 август 2019 | 16:29

Е ,то па колко е трудно да вкараш два гола на едно посредствено отборче от село Подуене... Рейтинг: 16 1

цамбурт Камбурт (Гост) 760 отговор
11 август 2019 | 16:28

Сивушка на Белчо думаше а бе тоя дето ни обиди анално Калбурко ли беше, защо питаш питам защото малко прилича на онова маке дето ни обиди наи безсрамнно четери пъти Рейтинг: 9 1

Колега (Гост) 759 отговор
11 август 2019 | 16:20

Според мен е по-правилно:Тричковски го накамбури на Говедата, защото Камбуров ги е шибал много повече и по - яко!!!! Шпалир Подхуене завинаги!!! Рейтинг: 11 1

Хубси (Гост) 758 отговор
11 август 2019 | 16:10

Ами то след Кипърското ТРИЧАНЕ сме подготвени за всеки мач :АНАЛИТЕ НИ са обилно намазани с Вазелин!!!! Рейтинг: 10 1

Колеги (Гост) 757 отговор
11 август 2019 | 16:03

Как е по-правилно да се каже :Тричковски го накамбури на Говедата или Камбуров го натричи на Говедата????? Рейтинг: 18 2

Ваньо (Гост)
11 август 2019 | 16:11

Без значение е брат - все е у гъзо на рогатите... Рейтинг: 12 2

Burgas free keks (Гост) 756 отговор
11 август 2019 | 15:54

Няма мое, няма твое. Уефски страда от Берое. Подобно на мача с Ларнака Пак яката се оака. Рейтинг: 16 1