Розенборг прати Марибор на пътя на Лудогорец (видео)

Розенборг узакони продължаването си към плейофите на Шампионската лига, елиминирайки Марибор след втора победа, която отново бе с 3:1. По този начин норвежците се класираха за последното стъпало преди груповата фаза и в същото време пратиха словенците на пътя на българския шампион Лудогорец следващата фаза на Лига Европа. Първата среща отново завърши с успех за Розенборг (3:1), а Лудогорец победи ТНС с 5:0 и само чудо би лишило "орлите" от класиране напред.

Гостите поведоха в заключителните минути на първата част, когато отлична многоходова комбинация бе близо до това да завърши безуспешнол, но Дино Хотич спаси топката и я насочи към Руди Пожег, който с прекрасен удар направи безпомощен Андре Хансен за 0:1.

Розенборг възстанови равенството след по-малко от 10 минути игра през второто полувреме. Тогава домакините отнеха топката в собствената половина, а бърза атака доведе до изравнително попадение на Александер Сьодерлунд от непосредствена близост - 1:1 в 53-ата минута. “Черно-белите” стигнаха до скоропостижен обрат и отбелязаха за втори път в 61-ата минута, когато Андерс Конрадсен отбеляза след центриране от корнер за 2:1. Третото попадение за норвежкия колос стана факт десетина минути преди края, когато отново Конрадсен отбеляза за 3:1 в 81-ата минута.

РОЗЕНБОРГ - МАРИБОР 3:1 (3:1 В ПЪРВИЯ МАЧ)