Аякс елиминира ПАОК след три дузпи и голова фиеста в Амстердам (видео) 13 август 2019 | 23:38
10405
17
Тимът на Аякс се класира за плейофите за влизане в групите на Шампионската лига. Холандският гранд, който през миналия сезон достигна до полуфиналите и бе на косъм от финала на Шампионската лига, надделя в реванша от третия квалификационен кръг над гръцкия първенец ПАОК с 3:2. Първата среща завърши без победител - 2:2.

Два гола за Аякс тази вечер реализира Душан Тадич. Той изпълни общо три дузпи в мача, като реализира втората и третата. Николас Таляфико стана автор на другото попадение за холандците, а двата за гостите реализира Диего Бисесвар.

В 24-ата минута холандският атакуващ халф Диего Бисесвар, който има няколко години в академията на Аякс, наказа гранда от Амстердам. След неуверена игра на домакините в отбрана Бисесвар получи топката необезпокояван на дъгата на наказателното поле и от границата на пеналтерията стреля в долния десен ъгъл на безпомощния страж Андре Онана - 0:1.

В 31-ата минута домакините пропиляха златен шанс да изравнят резултата. Те получиха право да изпълнят дузпа, след като бразилецът Давид Нерес бе изблъскан в наказателното поле от играч на гръцкия тим. Зад топката застана Душан Тадич, но вратарят Алексндрос Паскалакис парира шута от бялата точка и резултатът остана непроменен.

В края на първата част Аякс получи втора дузпа, този път след нелепа игра с ръка на автора на попадението за ПАОК Бисесвар. В 43-ата минута Тадич получи втори шанс и този път изпълнението му бе безупречно - 1:1.

В 79-ата минута Николас Таляфико с глава след центриране от корнер бе точен за 2:1, а в 84-ата Тадич от дузпа направи резултата 3:1. Наказателният удар бе отсъден за нарушение срещу появилия се в игра от пейката ветеран Клаас-Ян Хунтелаар. Бисесвар в третата минута на добавеното време с хубав фалцов изстрел опъна мрежата зад Онана, след като миг по-рано съотборник на холандеца бе уцелил греда. В последните секунди гостите имаха претенции за игра с ръка на футболист на Аякс, но реферът не спря играта и в крайна сметка Аякс, макар и с леко треперене в заключителните моменти, елиминира своя съперник.

Душан Тадичдузпа Душан Тадич  85' Лео Матос  Лео Матосжълт картон
82' Андерсон Есити  Андерсон Еситиизлиза
Йосип Мишич  Йосип Мишичвлиза
Николас Таляфикогол Николас Таляфико  79' Диего Бисесвар  Диего Бисесваржълт картон
Давид Нересизлиза Давид Нерес  78'
Клаас-Ян Хунтелаарвлиза Клаас-Ян Хунтелаар
71' Leonardo Rodrigues Lima  Leonardo Rodrigues Limaизлиза
Dimitrios Limnios  Dimitrios Limniosвлиза
65' Димитрис Джианулис  Димитрис Джианулисжълт картон
63' Димитрис Пелкас  Димитрис Пелкасизлиза
Karol Swiderski  Karol Swiderskiвлиза
Sergino Destжълт картон Sergino Dest  61'
55' Александрос Пашалакис  Александрос Пашалакисжълт картон
50' Омар Ел Кадури  Омар Ел Кадурижълт картон
Razvan Marinизлиза Razvan Marin  46'
Sergino Destвлиза Sergino Dest
Душан Тадичдузпа Душан Тадич  43'
30' Димитрис Пелкас  Димитрис Пелкасжълт картон
Lisandro Martinezжълт картон Lisandro Martinez  26'
23' Диего Бисесвар  Диего Бисесваргол
0
23'
Диего Бисесвар
Душан Тадич
43'
Николас Таляфико
79'
Душан Тадич
85'
90'
SPORTAL.BG Спортни новини

Добави коментар Коментари (15)

ОК (Гост) 15 отговор
14 август 2019 | 13:56

Като ще се дават дузпи, да се дават и за двата отбора щом ги има. Визирам последните секунди на мача. Рейтинг: 3 1

14 август 2019 | 08:55

Абе умници, вие поне репортаж гледахте ли? Всяка дузпа беше правилно отсъдена. ПАОК може да се сърдят само на себе си. Все конспирации, все 'западняците' виновни. Рейтинг: 13 9

Те (Гост) 11 отговор
14 август 2019 | 08:33

Вече са в шампионската лига няма да има други кръгове Рейтинг: 1 4

Македонец (Гост) 10 отговор
14 август 2019 | 08:17

Такова подпиране не съм виждал. Тази година Аякс са толкова слаби обаче искат да ги вкарат в ШЛ само заради успеха им от предходната година. Рейтинг: 15 12

edin (Гост)
14 август 2019 | 08:34

За какво подпиране говориш? Третата дузпа не съм я гледал, но първите две си ги имаше. Рейтинг: 10 5

Lissa (Гост) 9 отговор
14 август 2019 | 01:51

П︆︆ос︆︆ет︆︆ет︆︆е н︆︆а︆︆й-д︆︆о︆︆б︆︆ри︆︆я с︆︆е︆︆к︆︆с са︆︆й︆︆т за за︆︆п︆︆о︆︆з︆︆на︆︆нс︆︆тв︆︆а >︆︆>︆︆> w︆︆w︆︆w.︆︆B︆︆r︆︆e︆︆d︆︆h︆︆o︆︆t.︆︆C︆︆o︆︆m Рейтинг: 0 8

Фйхой (Гост) 8 отговор
14 август 2019 | 01:36

И тук какво живо дране е било от съдиите само мога да си представяме. Рейтинг: 25 3

Асд (Гост) 7 отговор
14 август 2019 | 01:24

Кое е чак такава “мафия” не мога да разбера? И трите дузпи си ги имаше. Колкото се направят в мача, толкова се свирят. Ако ще и 10 да са. Няма някакви ограничения.... Рейтинг: 11 23

Хигокж (Гост)
14 август 2019 | 01:34

Нали. А ако дузпите бяха за ПАОК или някой друг отбор от Балканите или Източна Европа мислиш ли, че съдиите щяха да са толкова принципни? Рейтинг: 37 3

Добри (Гост)
14 август 2019 | 02:11

А за играта с ръка на холандците в последните секунди на мача защо не свири дузпа за гърците? Рейтинг: 31 2

Аякс (Гост) 6 отговор
14 август 2019 | 00:30

Не виждам грешки,и трите дуспи си бяха истина,гледай те мача защо хейтате. Рейтинг: 8 26

УЕФА=МАФИЯ (Гост) 2 отговор

Пожелавам на съдийката бригада почивка в Солун!!!От все сърце им го желая!Да им пръснат дупетата от еване!!! Рейтинг: 33 6

Артуро Видал: Имам да печеля Шампионска лига с Барса 12 октомври 2019 | 15:50
Речта, която надъха Залцбург за страхотното второ полувреме срещу Ливърпул 04 октомври 2019 | 12:05
Неочакван герой поведе Борусия към първи успех в ШЛ (видео) 02 октомври 2019 | 21:45
Челси се добра до трите точки като гост на Лил (видео) 03 октомври 2019 | 00:00
Аякс разгроми Валенсия на "Местайя" (видео + галерия) 03 октомври 2019 | 00:10
Тухел сравни отпадането от Манчестър Юнайтед с автомобилна катастрофа 08 октомври 2019 | 01:29
Естествено е след 3:0 човек да се отпусне, оправда се Салах 03 октомври 2019 | 13:18
Стоичков сподели радостта си след триумфа на "Камп Ноу" 03 октомври 2019 | 11:22
Барселона подобри рекорд на Реал Мадрид 03 октомври 2019 | 10:58
Сами се бихме, ядосва се Нагелсман 03 октомври 2019 | 05:02
Силвиньо: Изиграхме перфектния мач 03 октомври 2019 | 04:46
Клоп: Не съм ядосан 03 октомври 2019 | 04:23
Семак: Следващите мачове ще покажат какво е нивото ни 03 октомври 2019 | 03:38
В Португалия играем по един начин, а в Шампионската лига - по друг, призна треньорът на Бенфика 03 октомври 2019 | 03:06
Треньорът на Генк се оплака от съдията 03 октомври 2019 | 02:32
Вашите лични данни

Ние събираме и обработваме Вашите лични данни.

За осигуряване на правата ви по GDPR, молим за Вашето съгласие.

Ще използваме данните за осигуряване на по-доброто Ви преживяване на нашите сайтове.

Ако натиснете бутона Приемам всички, ще дадете съгласието си на нас и на всички трети страни, описани детайлно в Политиката за поверителност и Политиката за бисквитките.

Защо е необходимо моето съгласие?

НАСТРОЙКИ ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ

• Нормално функциониране на сайтовете
    Не е зададено

Тези данни са стриктно необходими за нормалната работа на сайтовете и мобилните ни апликации. Чрез тях можем да удостоверим самоличността Ви като логнат потребители, да Ви покажем по-добре съдържанието, да заредим сайта по-бързо, да защитаваме сайтовете и Вас от посегателства.

Такива данни например са данните от сесията Ви – информация дали сте логнат, кеширано съдържание и други.

Тук попадат и данните, свързани с идентифицирането Ви във връзка с регистрация за използване на наша услуга.