Новак препъна засилия се Волфсбург

След две поредни победи, дошли след силна игра, тимът на Волфсбург записа неочаквано домакинско реми 1:1 срещу новака Падерборн в германския елит. И двата гола дойдоха след силни изстрели, които се оказаха неспасяеми. Точката е първа за гостите, които в предишните два кръга допуснаха загуби.

За трети пореден път Падеборн се отчете с ранно попадение. Днес точен беше Каули в 12-ата минута след подаване на Стрели Мамба.

“Вълците” изпитваха големи трудности с преодоляването на защитата на съперника, но все пак далечен шут на Йосип Брекало в 56-ата минута направи резултата 1:1. Хърватинът се беше включил с попадение и асистенция при визитата на Херта (Берлин) преди седмица, но днес усилията му не стигнаха за 3 точки.

Две минути след изравняването холандският таран на Волфсбург Ваут Вегхорст пропусна много добър шанс за втори гол.