Ривър и Бока оставиха всичко за Либертадорес

Грандовете Ривър Плейт и Бока Хуниорс не успяха да излъчат победител в Суперкласико от 5-ия кръг на аржентинската Суперлига. Пред 70 000 зрители на "Монументал" двата колоса се срещнаха за първи път от историческия финал за Копа Либертадорес през декември 2018 година на "Сантиаго Бернабеу". Този път драмата беше много по-малко, като голове нямаше и срещата завърши 0:0, въпреки тоталното превъзходство на "червено-белите". Цели девет месеца феновете на "милионерите" чакаха този ден, за да могат да скандират своите песни за легендарния успех в Мадрид и изкачването на трона на Южна Америка, напомняйки на вечния съперник най-тежкия ден в историята на "генуезците.

33 Ривър и Бока за първи път след финала на Либертадорес

Именно поради това голяма част от хореографията на митичния стадион на Ривър беше с черни балони, а от трибуните се скандираше: "Който не скача е умрял в Мадрид". Равенството остави Бока Хуниорс на второ място с актив от 11 точки, изоставайки с две от лидера Сан Лоренцо, докато рекордьорът по титли в Аржентина има осем точки.

Италианската звезда Даниеле Де Роси дебютира в голямото дерби от първата минута. Той остана на терена до 69-ата минута,  а при смяната му беше бурно освиркван от феновете на домакините.

Играчите на Марсело Гаярдо бяха по-активни през цялата среща, но това не помогна на тима да спечели трите точки.

Вратарят на "жълто-сините" Андрада пък влезе в историята на клуба, като стражът запазил най-дълго вратата на Бока без гол. Той имаше нужда от едва няколко минути, като в шестата минута подобри рекорда на Антонио Рома от близо 60 години - 784 минути без допуснат гол. След мача пък стана първият с девет поредни мача без допуснат гол.

Андрада трябваше да се намесва два-три пъти след почивката при ударите на Мартинес и Боре, докато през първото полувреме футболистите на Ривър стреляха предимно в ръцете на вратаря. Домакините имаха сериозни претенции за дузпа в средата на второто полувреме, но реферът Рапалини остана безмълвен. Както винаги в тези дербита, играчите си влизаха доста грубо и бяха показани десет жълти картонa.

Имащият проблеми със състава тим на Густаво Алфаро предимно се бранеше, като застраши Армани единствено след удар на резервата Карлос Тевес в 85-ата минута от фаул. Преди това Мак Алистър имаше добра възможност, но стреля в аут.

Така първото Суперкласико за 2019 година завърши без победител, а зрителите вече очакват с нетърпение двойния сблъсък през октомври, когато колосите на Буенос Айрес ще излъчат първия финалист в тазгодишното издание на Копа Либертадорес. Двата тима стигнаха до полуфинала през седмицата, а първата среща на първи октомври е на "Монументал", докато "Бомбонера" ще бъде домакин на реванша на 22 октомври.

РИВЪР ПЛЕЙТ - БОКА ХУНИОРС 0:0