"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

България спечели последната си контрола преди Евроволей 2019 (видео + снимки)

Волейболистите от националния отбор на България записа втора победа в контролите в Талин. След като вчера надви с 3:1 Беларус, днес воденият от Силвано Пранди тим спечели срещу домакините от Естония също с 3:1 (25:16, 21:25, 25:21, 28:26) във втората си проверка, играна тази вечер.

Това бе последна проверка за България преди Европейското първенство. Отборът заминава на 10 септември (сряда) за Монпелие (Франция), където са мачовете от първата фаза.

"Лъвовете" изоставаха с 19:23 в четвъртия гейм, но след силна серия на Добромир Димитров на сервис намалиха пасива, а впоследствие стигнаха до пълен обрат 28:26 след два мощни начални удара на Цветан Соколов, включително и ас. Силвано Пранди и наставникът на домакините Георге Крецу се договориха да бъде изигран още един гейм, спечелен от Естония за радост на близо 800 фенове в залата с 25:15.

Страхотен мач за България направи Мартин Атанасов, който завърши с внушителните 26 точки (5 аса!, 1 блок, 62% ефективност в атака и 52% позитивно посрещане) за победата.

Цветан Соколов добави още 23 точки (1 блок, 2 аса и 56% ефективност в атака) за успеха.

За естонците Рене Теппан (1 блок, 2 аса и 39% ефективност в атака) и Роберт Тяхт (1 блок, 2 аса, 57% ефективност в атака и 62% позитивно посрещане) реализираха 15 и 14 точки.

ЕСТОНИЯ - БЪЛГАРИЯ 2:3 (16:25, 25:21, 21:25, 26:28, 25:15)