Чудесно българско представяне на Европейския шампионат по мотокрос в Троян

Благодарение на отличното каране на родните състезатели от всички класове, България спечели отборната купа за 5-ия кръг на BMU Европейския шампионат по мотокрос. Общо 197 точки от максимални 200 донесоха състезателите ни за крайния успех по нации. След нас на второ и трето място останаха Северна Македония и Румъния. 84 пилоти от 5 държави взеха участие в Гран При България на отличното трасе в Троян. Прекрасното време накара над 5000 човека да изберат неделния ден, за да наблюдават на живо всички състезателни маншове.

В клас МХ 65сс: Беше повече от интересно и оспорвано и в двата манша. Трима пилоти се движеха един зад друг и до последно не беше сигурно кой от тях ще спечели и кои ще бъдат на втората и третата позиция. В първото пробягване колоната до финалната обиколка водеше Дани Цанков (45 точки, М6 Ямаха рейсинг тим, Ямаха), но падна и беше изпреварен от идващите зад него Мирослав Димитров (47 точки, Марица рейсинг тим, КТМ) и Венцислав Тошев (42 точки, МСК Севлиево,КТМ). Въпреки това Цанков успя да продължи състезанието и завърши манша на третата позиция. Във втория,  отново зрителите видяха майсторското каране на родните ни таланти и победата за Дани Цанков, който удържа натиска на Мирослав Димитров и Венци Тошев.

Клас МХ 85сс: Безапелационно представяне на Християн Георгиев (50т,Пловдив мотор спорт,КТМ),който повеждаше колоната и в двата манша и караше до финала много сигурно , за да спечели двойна победа от кръга. Втори и трети се класираха Золтан Ордог (44т, Румъния,Ямаха) и Виктор Бориславов (40т,Моторспорт Варна, КТМ).

Двата класа МХ2 и МХ1 караха заедно, но с отделни класирания за шампионата. Майкъл Иванов в МХ2  (Тексим мотор спорт, КТМ) зарадва троянската част от публиката с двойния си категоричен успех в състезателните маншове. След него финишираха Хакан Халми (44 точки,МСК Севлиево, КТМ) и Жулиан Георгиев (38 точки, Кippen МХ Рейсинг тим, Кавазаки) . В МХ1 нови 50 точки в актива си записа Стефан Нейчев (Еър макс рейсинг, Ямаха).  Калоян Илиев (44т, МСК Севлиево,КТМ) е втори, а Гоце Томовски (Македония, Хонда) стана трети.

Григор Царев ( Джей Ар Си Моторспорт,КТМ) спечели и двата манша в МХ повече от убедително и закономерно добави 50 точки за генералното класиране за сезона. На второто място завърши Николай Колев (44 точки,СК Велико Търново, Хонда), а трети с 40 точки от Троян си тръгна Боян Янков (МК Орлите Добрич,Кавазаки).

При МХ 40 също двоен успех записа Мартин Тодоров (50т, М6 Ямаха Рейсинг тим, Ямаха). Атанас Петров (44 точки, АИТ Рейсинг тим, КТМ) завърши втори, а Веселин Малинов (40 точкиМотоспорт Варна, Сузуки) се качи на третото място за награждаване.

Любителите на мотокроса ще могат да видят елитните ни пилоти още следващата неделя, когато ще бъде 6-ия кръг от Републиканския ни шампионат на трасето в с. Порой, Поморие.