България с втора категорична победа на Евроволей 2019 (видео+ галерия)

Волейболистите от националния отбор на България записаха втора категорична победа на европейското първенства. Възпитаниците на Силвано Пранди записаха чист успех срещу Румъния с 3:0 (28:26, 25:20, 25:20) в Монпелие в мач от втория кръг в Група А.

Селекционерът на България Силвано Пранди заложи срещу Румъния на същия стартов състав, който вчера постигна успех над Гърция с 3:0: Георги Сеганов, Цветан Соколов, Мартин Атанасов, Тодор Скримов, Виктор Йосифов, Светослав Гоцев - Теодор Салпаров-либеро.
49 България - Румъния 3:0

България поведе с 3:2 след ас на Мартин Атанасов. Нов ас на Цветан Соколов и 5:4. Пайп на Мартин Атанасов направи резултата 7:6. Ас на Георги Сеганов и 9:7. Националите дръпнаха с 3 точки при 10:7. Нов ас на Мартин Атанасов и атак ана Тодор Скримов доведоха до 11:9. Блокади на Виктор Йосифов и Тодор Скримов направиха резултата 14:9. Наставникът на Румъния Дануц Паску взе прекъсване. България поведе с 15:10. Цветан Соколов атакува по блокадата за 16:11.

Националите поведоха с 20:16 след нов ас на Мартин Атанасов. Румъния намали разликата само на 1 точка при 20:21. Силвано Пранди взе прекъсване. Тодор Скримов завърши атаката си за 22:20. Волейболистите от Северната ни съседка успяха да изравнят при 22:22. Силвано Пранди взе второто си прекъсване. Георги Сеганов вдигна на Тодор Скримов в зона 4 и 23:22. Румъния отново изравни при следващото разиграване с атака през центъра за 23:23. Разван Михалчеа атакува в аут и България стигна до геймбол при 24:23. Дануц Паску взе прекъсване за Румъния. Вистор Йосифов би начален удар в аут и 24:24. Мощен сервис на 39-годишният Лаурециу Лика и ас - 24:25. Лика би нав начален удар в аут - 25:25. България спечели първата част с 28:26 след пореден ас на Мартин Атанасов.

49 България - Румъния 3:0 49 България - Румъния 3:0 49 България - Румъния 3:0 49 България - Румъния 3:0

Ас на Чиприан Матей и блокада срещу Светослав Гоцев намалиха резултата до 15:19. Силвано Пранди веднага взе прекъсване. Блокаут на Мартин Атанасов и 20:15. Румъния намали до 20:22 след блок на Силвиу-Йоан Сусон. Силвано Пранди взе и второто си прекъсване.

Ас и атака на на Цветан Соколов изведоха България до мачбол при 24:20. Нова атака на Цветан Соколов от зона 2 и 25:20 в третата част и 3:0 гейма в мача.

Тодор Скримов добави 14 точки (3 аса, 1 болко 67% ефективност в атака, 29% перфектно и 50% позитивно посрещане).
Цветан Соколов се отличи с 12 точки (2 аса, 2 блок, 50% ефективност в атака).
За Румъния се отличи Разван Михалчеа с 11 точки (3 блока, 80% ефективност в атака).

БЪЛГАРИЯ - РУМЪНИЯ 3:0 (28:26, 25:20,