Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Гредата спря Фрайбург за първото място

Изненадващият с изявите си от началото на сезона в Германия тим на Фрайбург пропусна да излезе начело, след като в двубой от петия кръг завърши 1:1 с Аугсбург на свой терен. Две минути преди края изстрел на Нилс Петерсен се отби в гредата, с което домакините изпуснаха да добавят още две точки. Те щяха да им позволят да оглавят класирането поне за няколко часа.

Фрайбург поведе в 23-ата минута, когато Лукас Хьолер шутира мощно в близкия ъгъл на Томаш Кубек. Още преди почивката обаче бившият нападател на домакините Флориан Нийдерлехнер изравни - в 39-ата минута.

За Фрайбург това е първо равенство през шампионата. Аугсбург пък събра 5 пункта на своята сметка, след като след третия кръг имаше само 1 точка.