Фиорентина изпусна победата срещу Аталанта, Рибери с първи гол

Франк Рибери отбеляза първия си гол за Фиорентина, но “виолетовите” изпуснаха да вземат трите точки при гостуването си на Аталанта, въпреки че водеха с два гола шест минути преди края на редовното време. Киеза откри резултата в 24-ата минута, а французинът направи 0:2 след почивката. Тимът, воден от Винченцо Монтела, обаче допусна изравняване в края. Иличич намали в 84-ата минута, а в добавеното време Кастане изравни.

Фиорентина остана на дъното на класирането с актив от 2 точки.

Двубоят ще се запомни и с една ситуация, в която съдията спря мача за няколко минути поради расистки скандирания от страна на феновете на домакините към Далбер.