Категорични победи за Майкъл Иванов на Гран При Левски

72-ма пилоти от България, Румъния и Турция караха по време на 7-ия кръг на Републиканския ни шампионат по мотокрос. Състезанията се проведоха на мотополигон "Козар Белене", Община Левски. Десетките зрители, които избраха на националния ни празник да са в компанията на елитните ни пилоти, станаха свидетели на мотокрос от най-висока класа. Двойна победа от двата манша в клас МХ 65 кубически сантиметра записа Мирослав Димитров (50 точки, Марица рейсинг тим, КТМ), който беше над всички и закономерно се качи на първото място на подиума за награждаване. След него се класираха Дани Цанков (44 точки, М6 Ямаха райсинг тим, Ямаха) и Венцислав Тошев (40 точки, МСК Севлиево, КТМ). И в МХ 85 първите трима завършиха на същите позиции и в двата състезателни манша. Заслужен успех за Виктор Бориславов (50 точки, Мото спорт Варна, КТМ), Втори и трети финишираха Християн Георгиев (44 точки, Пловдив Мотор спорт, КТМ) и Живко Иванов (40 точки, Диана рейсинг, КТМ).

Майкъл Иванов в МХ2 (50 точки, Тексим Мотор спорт, КТМ) за пореден път доказа, че се намира в отлична форма и повеждаше колоната от състезатели още от старта, като и в двете пробягвания пресичаше финала с над една минути пред съперниците си. Втори с 42 точки от Козар Белене си тръгна Николай Малинов (40 точки, Мото спорт Варна, КТМ). Трети завърши Жулиан Георгиев (40 точки, Киппен МХ рейсинг, Кавазаки).

В МХ1 Любомир Васев (Тексим мотор спорт, Ямаха) и Стефан Нейчев (Еър макс рейсинг, Ямаха) си размениха по една победа, но заради успеха във втория манш на първото място се качи Васев (47 точки). Нейчев (47 точки) е втори, а Калоян Илиев (40 точки, МСК Севлиево, КТМ) - на третата позиция. Двата класа МХ и МХ 40 отново караха заедно, но с отделни класирания за шампионата. Григор Царев (50 точки, Джей Ар Си Моторспорт, КТМ) изпревари конкуренцията и в двата манша в МХ. След него се наредиха Николай Колев (44 точки, СК Велико Търново, Хонда) и Боян Иванов (40 точки, МК Орлите Добрич, Кавазаки). Мартин Тодоров (М6 Ямаха рейсинг тим, Ямаха) добави нови 50 точки към актива си за генералното класиране и вече има пълни 350 точки от 7 кръга. За родината си Румъния с купата за второто място си замина Йонут Кояну (Ямаха), а Атанас Петров (42 точки, АИТ Рейсинг тим, КТМ) стана трети в крайното подреждане в МХ 40.

Следващият осми кръг от Републиканския шампионат по мотокрос ще бъде на 19 и 20 октомври в Айтос.