Анже и Лил влязоха в топ 3

Отборите на Анже и Лил влязоха в топ 3 на временното класиране на френската Лига 1 с победите си в междинния седми кръг. Анже победи Тулуза с 2:0, а Лил се наложи над Страсбург със същия резултат.
Така Анже събра 15 точки, докато Лил има 13. Отборите на Бордо, Нант и Монпелие също се поздравиха с победи в кръга.
Успехът на Анже при гостуването на Тулуза не дойде никак лесно. Резултатът вървеше 0:0 към 88-ата минута, когато мароканецът Рашид Алиуи откри, а в добавеното време удвои резултата и донесе успеха за своя тим.
Лил от своя страна се наложи у дома, като изкова успеха си за около час игра. Виктор Осимен откри в края на първото полувреме, а в 64-ата минута Лоик Реми вкара за крайното 2:0.