100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 1:6

Пеневата чета още го може! Мъжки сълзи от Христо Стоичков и хубави голове (видео+галерия)

Ветераните на България и Турция завършиха 2:2 в приятелска среща, играна в Кърджали. Символичният мач се игра по повод 25-годишнината от лятото на 1994 година, когато достигнахме до бронзовите медали на Световното първенство в САЩ. Легендата на Спортинг Лисабон Ивайло Йорданов откри резултата в осмата минута. В 31-ата минута гостите изравниха от дузпа чрез Тюмер Метин. Дончо Донев направи 2:1 за България в 43-ата минута след хубав пас на Христо Стоичков. В 63-ата минута Хасан Кабзе изравни за 2:2.

Най-много овации от публиката на "Арена Арда" получи капитанът Стоичков, когото публиката посрещна с викове "Ицо, Ицо, Ицо". Гошо Гинчев пък връчи плакет на Камата от името на Красен Кралев по повод 25-годишнината от Мондиал'94. "Искам да благодаря на всички момчета. Доказахме на цял свят, че можем да бъдем равни на всички. Благодаря ви, момчета! Благодарение на вас постигнах всичко", каза носителят на "Златната топка". Плакет получи и селекционерът на националния отбор Красимир Балъков.
По предварителен план начело на "лъвовете" трябваше да бъде легендарният Димитър Пенев, но ангажименти са попречили на Стратега да присъства на "Арена Арда". Така нашите изкараха мача без старши треньор.

В третата минута турците се разминаха с гол пред вратата на Йордан Господинов. Веднага след това имаше аплодисменти в памет на великия Трифон Иванов, което видимо разчувства Стоичков.

В осмата минута Ивайло Йорданов откри резултата. Голмайсторът на "А" група за 1991 година получи възможност да шутира от десетина метра и не сбърка - 1:0 за България! Скоро след това Станислав Ангелов можеше да направи 2:0, но Пелето не достигна до топката. Последва чудесно спасяване на Господинов пред нашата врата.

В 15-ата минута воле на турски нападател се спря в гредата и така резултатът се запази в наша полза. Натискът на гостите обаче продължи. В 18-ата минута Гинчев беше последна преграда пред гола - бившият защитник на Левски изчисти почти от голлинията.

В 31-ата минута отборът на Турция получи дузпа заради игра с ръка в наказателното поле и Тюмер Метин матира Господинов с точен изстрел в долния десен ъгъл - 1:1.

Последва възможност за "трикольорите", но Краси Балъков не успя да намери точно Стоичков, който чакаше на голова позиция.

В началото на второто полувреме България отново поведе. Стоичков намери Дончо Донев и Сина на вятъра наказа турския вратар - 2:1.

Скоро след гола Камата "взриви" трибуните, правейки "мрежичка" на Емре Ашък. Голмайсторът на Мондиал'94 трябваше да бъде спрян с нарушение след това. В 63-ата минута Хасан Кабзе изравни с удар отляво - 2:2. При този резултат дойде и последният съдийски сигнал.

БЪЛГАРИЯ (1994) - Турция (2002) 2:2