Марек удари ФК Кюстендил в регионалното дерби

Марек взе глътка въздух с победа в Югозападната Трета лига срещу съседите от ФК Кюстендил с 2:0. Срещата бе от 9-ия кръг на Югозападната Трета лига. В началните минути Александър Александров изпусна да открие за гостите, след като ударът му от близко разстояние бе спасен с вещина от вратаря на Марек Костадин Гоцев. Дупничани пък използваха грешка в защитата на противника и лошо излизане на стража Гумейро в 16-ата минута.

Димитър Чечев се пребори и прехвърли бразилския вратар за 1:0. Четири минути по-късно Чечев уцели напречната греда след шут от разстояние. В 60-ата минута влезлият като резерва и то с контузия Еньо Кръстовчев изведе с тънък пас Любомиров, който бе повален в наказателното поле от вратаря на Кюстендил. Отсъдената дузпа реализира капитанът Росен Йорданов за 2:0. В класирането Марек вече е на 12-та позиция с 8 точки, а ФК Кюстендил е 5-и с 16 пункта.