Поморие прекъсна серията без загуби на Спартак (Варна)

Отборът на ОФК Поморие победи Спартак (Варна) в мач от 10-тия кръг на Втора лигя. На градския стадион в Несебър възпитаниците на старши треньора Малин Орачев се наложиха с 2:0 и по този начин спря поредицата на соколите в първенството от четири мача без загуба.

ОФК Поморие поведе във 18-та минута. Законов получи в наказателното поле и с премерен удар направи 1:0. В 37-ата минута домакините удвоиха аванса си. След центриране от корнер топката стигна до Георги Петков, който я прати в мрежата за 2:0.

През второто полувреме и двата отбора водеха борба основно в центъра на терена, а чисти голови положения липсваха.

В следващия кръг на първенството отборът на Поморие гостува на Монтана на 05.10 /събота/ от 17:00 часа.