Гремио и Фламенго оставиха развръзката за реванша

Отборите на Гремио и Фламенго завършиха наравно 1:1 в първа полуфинална среща от “Копа Либертадорес".

В Порто Алегре гостите от Рио де Жанейро бяха първите, които стигнаха до гол, като това се случи в 69-ата минута, когато Бруно Енрике вкара с глава след центриране на Джорджиан де Араскаета.

Само две минути преди края на срещата обаче Гремио изравни с гол на Пепе, който засече прострелно центриране на младата звезда Евертон.

Така двата отбора ще трябва решат всичко в реванша на 24 октомври, когато ще стане ясен вторият финалист в надпреварата. Първият ще бъде някой измежду аржентинските грандове Бока Хуниорс и Ривър Плейт, като след първия мач Ривър има аванс от 2:0.