Верона нанесе шеста загуба от 7 мача на Сампдория (видео)

Верона победи закъсалия Сампдория с 2:0 на собствен терен в срещата от седмия кръг на “Серия “А”. С успеха възпитаниците на Иван Юрич прекъснаха серия от четири поредни мача без успех и с актив от 9 точки се изкачиха на осмото място в класирането. Гостите от Генуа пък останаха на дъното с 3 точки, след като загубиха за шести път през кампанията.

Мараш Кумбула откри още в деветата минута с глава след центриране от корнер от ляво на Мигел Велосо. Сампдория имаше своите шансове след почивката, но Марко Силвестри направи впечатляващи спасявания след удари на Фабио Куалярела и Джанлука Капрари.

В 81-ата минута Верона стигна до втори гол , с който реши всичко. Велозо центрира остро от фаул от дясно към близката греда и в опита си да изчисти Никола Муру отклони с глава топката в собствената си врата.