Жиниел де Вилие спечели рали Мароко, Алонсо – 26-и

Жиниел де Вилие с Toyota спечели рали Мароко 2019, въпреки набезите на двукратния рали шампион Карлос Сайнц (MINI). Сайнц започна последния етап с изоставане от по-малко от пет минути спрямо Де Вилие и успя да ги намали до 26 сек в хода на деня. 10 километра преди финала обаче повреда в охлаждането на двигателя принуди Сайнц да намали и го отказа от преследването на победата. Жиниел де Вилие спечели както етапа, така и цялото състезание.

Двукратният Ф1 шампион Фернандо Алонсо дебютира в класа на крос кънтри състезанията в Мароко, но заради катастрофа в третия състезателен ден финишира едва 26-и. В последния етап испанецът записа осмо време.

Към Де Вилие и Сайнц на подиума на рали Мароко се присъедини Якуб Пржигонски с втори MINI автомобил.

Мосю Дакар Стефан Петерханзел (MINI) финишира четвърти, което му бе достатъчно да спечели титлата в Световната купа по крос кънтри на ФИА, възползвайки се от проблемите на основния му опонент Насър Ал-Атия с Toyota.

При моторите победител стана Андрю Шорт с Husqvarna, побеждавайки съотборника си Пабло Кинтанила. Хоан Бареда с Honda допълни топ 3.

Снимка: Red Bull Content Pool