Хебър срази Нефтохимик и грабна първа историческа Суперкупа (видео + галерия)

Отборът на Хебър (Пазарджик) спечели за първи път в клубната си история Суперкупата на България по волейбол.  В двубоя за отличието, който се игра в столичната зала "Христо Ботев", носителят на Купата на България Хебър се наложи над шампиона Нефтохимик 2010 (Бургас) с 3:0 (31:29, 25:20, 25:18).
Шампионите от Нефтохимик поведоха в началото на двубоя с 3:1 след успешна двойна блокада срещу атака на Александър Ляфтов. Националът Георги Петров направи 4:2 с атака по диагонала от зона 4. Хебър успя да изравни при 4:4 след атака на Брадли Гънтър по диагонала. Тодор Алексиев атакува по блокадата за 6:6. Хебър успя да поведе с 8:7 след атака на Брадли Гънтър. Нефтохимик отново поведе с 10:9 след блок на Жени Желязков срещу атака на Александър Ляфтов. Шампионите успяха да поведат с 4 точки при 15:11. Атанас Петров взе прекъсване за Хебър. Георги Братоев намали до 14:16. При 17:16 за Нефтохимик Николай Желязков взе прекъсване за тима от Бургас. Атака на Николай Къртев през центъра възстанови равенството при 17:17. Тодор Алексиев атакува мощно по диагонала от зона 4 и 18:17 за Хебър. Жани Желязков изравни при 19:19. Равенството се запази до 23:23. Жани Желязков натисна блокадата на Хебър и се пребори за точката, която изведе Нефтохимик до геймбол при 24:23. Двоен блок спря атака пайп на Георги Петров за 24:24. Георги Братоев би сервис в мрежата и 25:24 за Нефтохимик. Хебър изравни при 25:25. Равенството се запази до 29:29, което дойде след единична блокада на Николай Николов. Венцислав Рагин изведе Хебър до геймбол при 30:29. Тодор Алексиев изведе Хебър до успех в първата част след технична атака - 31:29.
Втората част бе равностойна до 4:4. Ас на Брадли Гънтър изведе Хебър напред при 8:7. Мощна атака на Брадли Гънтър и 9:7. Николай Желязков взе прекъсване за шампионите. Нефтохимик изравни при 10:10 след двоен блок срещу атака на Тодор Алексиев. Брадли Гънтър направи резултата 13:11, а двойна блокада спре атака на Мирослав Градинаров за 15:11 за Хебър. Николай Желязков използва второто си прекъсване в гейма. Ас на Добромир Димитров намали резултата до 15:17. Жани Желязков намали до 14:15. Атанас Петров взе прекъсване за Хебър. Ас на Тодор Алексиев и 17:14 за Хебър. Нефтохимик намали до 17:17 след единична блокада на Николай Николов. Хебър дръпна с 4 точки при 22:18. Тодор Алексиев атакува по острия диагонал от зона 4 за 23:19. Брадли Гънтър донесе успеха на тима от Пазарджик във втората част с 25:20.
Третата част бе равностойна до 5:5, когато Жани Желязков завърши атака на Нефтохимик. Единичен блок на Брадли Гънтър и Хебър поведе със 7:6. При 6:8 Николай Желязков взе прекъсване за бургазлии. Волейболистите на Хебър заиграха много силно и бързо поведоха с 14:7 след атака в мрежата на резервата Денис Карягин. Ас на Добромир Димитров намали резултата до 10:15. Бургазлии намалиха до 14:17 и Атанас Петров взе прекъсване за Хебър. Георги Петров атакува в аут и 15:20. Хебър поведе с 22:15. Брадли Гънтър изведе Хебър до мачбол при 24:16. Хебър се поздрави с втория си трофей в клубната история, който стана факт след грешен начален удар на Николай Николов.

НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) - ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) 0:3 (29:31, 20:25, 25:18)