Дания надхитри Швейцария с късен гол (видео)

Отборът на Дания надви с минималното 1:0 Швейцария в домакинството си от 7-ия кръг на евроквалификациите в група D.

“Кръстоносците” имаха по-добрите положения за гол в мача, като дори на два пъти нацелиха напречната греда след намеси на Каспер Шмайхел. Това се случи първо в 14-ата минута след мощен шут на Гранит Джака отдалече, а в 51-ата стана същото и след изстрел на Рикардо Родригес отново от разстояние. Така се стигна до 84-ата минута, когато Кристиан Ериксен с добър пас намери Юсуф Поулсен, който нахлу в наказателното поле и вкара победното попадение за “червения динамит”.

Победата е от огромно значение за Дания, тъй като по този начин отборът се възкачи на първото място в групата с 12 точки, колкото има и вторият Република Ирландия, който обаче е с много по-лоша голова разлика. Швейцария остава на третото място с 8 пункта, но е с мач по-малко.