Световните шампиони от Полша се опитаха, но не можаха да спрат Бразилия на Световната купа (видео + снимки)

Световните шампиони от Полша се опитаха, но не можаха да спрат олимпийските първенци от Рио 2016 от Бразилия на Световната купа, която се провежда в Япония.

“Селесао” устоя на натиска, след като губеше с 0:1 гейма, и в крайна сметка стигна до драматичен успех с

3:2 (19:25, 25:23, 25:19, 16:25, 15:11)

пред 3690 зрители в зала “Хирошима Грийн Арена”.

Изненадващо Витал Хейнен остави извън групата за мача звездата Бартош Курек, но разчиташе на Фабиан Джизга, Вилфредо Леон и Михал Кубяк.

Победата бе 9-а поредна за Бразилия, с което възпитаниците на Ренан Дел Зото на практика си осигуриха спечелването на трофея на Световната купа.

“Селесао” за първи път загуби 2 гейма след драматичния си успех над България с 3:2 на 12 август във Варна на олимпийската квалификация.

Диагоналът Алън Соуза заби 27 точки (1 блок, 63% ефективност в атака), а Йоанди Леал добави още 21 точки (2 аса, 2 блока, 45% ефективност в атака).

Мачей Музай  (1 ас, 2 блока, 50% ефективност в атака) и Вилфредо Леон  (3 аса, 3 блока, 47% ефективност в атака) се отличиха с по 17 точки за Полша.

Карол Клос добави още 14 точки  (3 аса, 5 блока, 60% ефективност в атака).

Така Бразилия е убедителен лидер с 26 точки (9 победи) във временното класиране, два кръг преди края на Световната купа.

Полша остана на втора позиция с 22 точки (7 победи, 2 загуби).
БРАЗИЛИЯ - ПОЛША 3:2 (19:25, 25:23, 25:19, 16:25, 15:11)

БРАЗИЛИЯ:

Бруно Резенде 2, Алан Соуза 27, Йоанди Леал 21, Рикардо Лукарели 4, Лукас Сааткамп 9, Маурисио Соуза 5 - Талес Хос-либеро (Дъглас Соуза 2, Исак Сантос 1, Маурисио Боржеш, Фернандо Крелинг, Фелипе Роке, Флавио Жуалберто 1)

Старши треньор: РЕНАН ДЕЛ ЗОТО

ПОЛША:

Фабиан Джизга 1, Мачей Музай 17, Вилфредо Леон 17, Михал Кубяк 9, Карол Клос 14, Матеуш Биениек 8 - Дамян Войташек-либеро (Павел Заторски-либеро, Лукаш Качмарек 1, Марчин коменда, Александер Сливка 2, Артур Шалпук 2)

Старши треньор: ВИТАЛ ХЕЙНЕН.