Израел запази малките надежди, Захави с нов гол

Израел запази минималните си шансове да си осигури класиране за европейското първенство, след като спечели с 3:1 домакинството си на Латвия. Тимът на Андреас Херцог е пети в група G, като изостава на пет точки от втория Австрия.

Всички голове в мача паднаха през първото полувреме. Моанес Дабур се отчете с две попадения за домакините, а Еран Захави отбеляза 11-ия си гол от началото на кампанията. Играещият в китайския Гуанджу Захави е лидер при голмайсторите в евроквалификациите, като има две попадения повече от Артем Дзюба и три повече от звездите на Англия Хари Кейн и Рахийм Стърлинг.

Почетното попадение на Камес пет минути преди почивката едва ли радва много Латвия, тъй като тимът ще завърши на последното място в групата, след като днес записа осма загуба и няма нито една спечелена точка.