Расистки скандирания прекратиха мач в Англия

Срещата от четвъртия квалификационен кръг на Купата на Англия между Харингей Бороу и Йовил бе прекратена заради расистки скандирания. Гостите от Йовил водеха с 1:0, когато двубоят бе спрян в 64-ата минута.

Единственият гол падна от дузпа, която бе в основата на проблемите. Имаше дълго забавяне преди да бъде изпълнен наказателният удар. Малко след като Рис Мърфи се разписа от бялата точка, двубоят бе спрян. 35 минути по-късно бе обявено, че мачът е прекратен, а причината е расистки скандирания към вратаря на Харингей Дъглас Паятат, който дори е бил наплют от фенове на гостите.

Инцидентът идва пет дни след шикоро отразения на Острова скандал по време на евроквалификацията между България и Англия.