Витал Хейнен дебютира с драматична победа начело на Перуджа (видео + снимки)

Белгийският специалист Витал Хейнен, който през миналата година изведе Полша до световната титла, дебютира официално начело на вицишампиона на Италия Сър Сейфти Конад (Перуджа).

Перуджа победи трудно като гост Топ Волей в Латина с 3:2 (29:27, 27:29, 25:22, 18:25, 16:14) пред 1931 зрители в зала “Паласпорт” в Латина.

Двубоят бе изключително равностоен и напрегнат. Витал Хейнен остави резерва в началото на мача звездата Вилфредо Леон, но се наложи да го включи в игра още в първата част, а след това остана на игрището и до края на двубоя.

Домакините от Латина стигнаха до тайбрек, след като спечелиха убедително 4-ия гейм с 25:18.
В 5-ия гейм волейболистите на Латина дирижирани умело от опитния разпределител Даниеле Сотиле поведоха с 5:2 и 10:8, но не успяха да задържат аванса си и допуснаха драматична загуба с 14:16 в тейбрека и 2:3 гейма в мача.

Най-резултатни за Перуджа станаха Вилфредо Леон (1 ас, 1 блок, 54% ефективност в атака, 50% перфектно и 64% позитивно посрещане), Филипо Ланца (2 аса, 44% ефективност в атака, 17% перфектно и 55% позитивно посрещане) и Александър Атанасийевич (2 аса, 1 блок, 37% ефективност в атака) с по 16 точки. Марко Подрасчанин (1 ас, 2 блока, 75% ефективност в атака) и Фабио Ричи (2 аса, 3 блока, 63% ефективност в атака) добавиха по 15 точки.

За Латина най-резултатен стана френският диагонал Жан Патри с 21 точки (1 ас, 3 блока, 47% ефективност в атака), а Маартен Ван Гардерен добави още 20 точки (2 блока, 49% ефективност в атака, 28% перфектно и 54% позитивно посрещане).

ТОП ВОЛЕЙ (ЛАТИНА) - СЪР СЕЙФТИ КОНАД (ПЕРУДЖА) 2:3 (27:29, 29:27, 22:25, 25:18, 14:16)