Лорд Бендтнер не помогна на Копенхаген в Киев

Украинският гранд Динамо Киев и датския Копенхаген завършиха 1:1 в дербито на лидерите в група В на Лига Европа. Така двата отбора събраха по пет точки и водят в класирането, докато на третото място е шведския Малмьо, който се наложи по същото време с 2:1 над швейцарския Лугано у дома.

Резултатът на стадион “Олимпийский” в Киев беше открит от гостите още във втората минута чрез Сотириу, който се възползва от разсеяната игра на домакините. Динамо продължи да има трудности, като не успяваше да вземе инициативата и така резултатът се запази до почивката.
След нея домакините успяха да върнат попадението чред Шабанов, който се разписа с глава след изпълнение на ъглов удар. До края не се случи нищо интересно освен влизането в игра за Копенхаген на бившата звезда на Арсенал и Ювентус Никлас Бендтнер.
Популярният с прозвището Лорд Бендтнер нападател влезе като тактическа смяна в 89-ата минута на мястото на Сантос.