Барселона продължи победната си серия в Евролигата

Барселона продължи перфектната си серия в мъжката баскетболна Евролига след 73:65 над Цървена Звезда в Белград.

Испанците записаха четвърти пореден успех и с пълен актив водят в класирането.

Домакините пропиляха аванс от 13 точки при 33:20 през втората четвърт, след което допуснаха обрат и загубиха за трети път в кампанията.

Никола Миротич беше най-добър за гостите с 21 точки и 6 борби.

Вицешампионът от миналия сезон Анадолу (Ефес) спечели срещу победителя в турнира през 2018 година Реал Мадрид със 76:60 в Истанбул и записа трета победа за сезона.

След колебливо начало домакините направиха серия от 18:2 и в 14-ата минута поведоха с 22:13, но до почивката Реал отново взе предимство за 31:29.

През второто полувреме, обаче, турският отбор показа по-ефективна игра и заслужено стигна до обрат, за да запише първи успех в осмия си мач срещу испанския гранд.

Брайън Дънстън се отличи със 17 точки и 8 борби за Ефес, а Крунослав Симон допринесе със 17 точки, 9 борби и 4 асистенции.

Серхио Люй вкара 14 точки за испанците, които допуснаха второ поражение.

Алексей Швед завърши с 19 точки и 9 асистенции при успеха на Химки с 87:74 над Байерн в Мюнхен.

Руснаците направиха серия от 20 поредни точки, след която дръпнаха с 56:37 малко след почивката по пътя към третата си победа в надпреварата.

Байерн остана с два успеха от четири мача.

Валенсия допусна четвърто поредно поражение след 63:76 от Макаби в Тел Авив, а Панатинайкос спечели гостуването си на Зенит в Санкт Петербург с 89:79 след 22 точки на Джимър Фредет.

Срещи от четвъртия кръг в Евролигата по баскетбол за мъже:

Зенит Санкт Петербург (Русия) - Панатинайкос (Гърция) - 79:89

Анадолу Ефес (Турция) - Реал Мадрид (Испания) - 76:60

Макаби Тел Авив (Израел) - Валенсия (Испания) - 76:63

Байер Мюнхен (Германия) - Химки (Русия) - 74:87

Цървена Звезда (Сърбия) - Барселона (Испания) - 65:73

В класирането води Барселона с 4 победи и 0 загуби, следван от ЦСКа Москва с 3/0, Анадолу Ефес и Химки с по 3/1 и др.