Валядолид натрупа увереност преди гостуването на “Камп Ноу” (видео)

Отборът на Валядолид най-накрая спечели домакинство в Ла Лига този сезон, след като не успя да го стори в предишните си три мача на “Хосе Сорийя”. В среща от 10-ия кръг клубът на легендата Роналдо надви Ейбар с 2:0. По този начин Валядолид увеличи на пет мача серията си без загуба в испанския елит и натрупа самочувствие преди гостуването си на Барселона в междинния кръг през идната седмица.

Домакините си свършиха работата още преди почивката. В 10-ата минута Сержи Гуардиола беше точен за 1:0, а в 39-ата Мохамед Салису покачи на 2:0 на празна врата.

Баските можеха да върнат интригата в 75-ата минута, но изстрелът на Еду Експозито се отби в гредата.

Ейбар продължава да няма победа извън дома, като за шест визити има три загуби и три ремита.