Лудогорец идва за трите точки срещу Царско село

Днес в 18:30 часа Царско село приема Лудогорец в среща от 14-ия кръг на efbet Лига. “Орлите” пристигат за задължителни три точки срещу един от аутсайдерите в първенството. Разградчани се надяват да се отърсят от поражението с 0:1 от Еспаньол в Лига Европа и да запишат изразителна победа на сметката си.

Царско село няма кой знае какви големи амбиции в първенството. Основната цел на тима е да запази мястото си в елита. Затова всяка точка, която успеят да откраднат днес, ще бъде много важна. Още повече, че тя ще даде и самочувствие на играчите, че са успели да се противопоставят на шампиона.

Домакините нямат сериозни проблеми преди днешния мач. Единственият отсъстващ ще бъде Антонио Георгиев, който е контузен. Треньорът Никола Спасов вероятно ще пусне в игра Пласид на вратата и пред него Йордан Минев, Кавдански, Карбониери и Веселин Минев. Даскалов ще бъде дефанзивен полузащитник, а Ната и Кацаров ще движат играта в средата на терена. Антуи и Карачанаков ще действат на крилата, а атаката ще води Христов.

Въпреки паузата в шампионата, която позволи на Лудогорец да вземе глътка въздух от натоварената си програма, треньорът на “Орлите” Станислав Генчев, почти сигурно ще даде почивка на част от титулярите и в същото време ще пусне на терена футболисти, които по-рядко получават шанс за изява.

Очаква се стартовата единайсеторка на гостите да е съставена от Илиев под рамката и в защита Икоко, Терзиев, Моци и Тауата. Анисе и Дяков ще са опорни халфове, а Битон ще бъде като плеймейкър. Жоржиньо и Бакалов ще действат по крилата, а атаката ще води Шверчок.

Лудогорец все още няма загуба в първенството и днес ще търси седма поредна победа на сметката си. Ако вземат трите точки, разградчани ще могат да дръпнат и на основния си преследвач Левски, който играе в четвъртък.