Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Берое отнесе Ботев (Враца), Херо с отличен старт в Стара Загора (видео)

Берое разби с 4:0 Ботев (Враца) в първия мач от 14-ия кръг в efbet Лига. По този начин Димитър Димитров записа отличен дебют начело на "зелените". Ибрахима Конте откри резултата в самото начало. Атакуващият халф направи 2:0 в 47-ата минута. Мартин Камбуров покачи от дузпа в 67-ата минута. 120 секунди преди края на редовното време резервата Зоран Йосипович се разписа за 4:0.

В първата минута Иван Минчев от домакините пробва мерника си от фаул, но топката мина над вратата. Ибрахима Конте реализира в петата минута след голям подарък от страна на ветерана Апостол Попов. Последният върна нескопосано топката към своя вратар Красимир Костов, а Конте открадна подаването и сам пред голлинията направи 1:0.

В 14-ата минута Мартин Камбуров прати топката в мрежата, но правилно попадението беше отменено заради засада. Домакините продължиха да плетат атаки към вратата на врачани, но ударите към целта бяха малко. Пред една от възможностите Александър Цветков шутира от границата на наказателното поле, след разбъркване в пеналтерията на Ботев, но топката премина покрай рамката.

В началото на второто полувреме Александър Василев центрира отляво, Конте се измъкна от отбраната на гостите, подложи крак и топката се спря в мрежата за 2:0. В 53-ата минута Минчев нацели горната греда. Техничният халф стреля директно от фаул в близост до тъчлинията, но ударът му се спря в дирека над Костов.

В 67-ата минута Мартин Камбуров направи 3:0 от 11-метров наказателен удар. Императора стреля хладнокръвно и не даде шанс на стража на Ботев. Нападателят вече има шест гола от началото на сезона и общо 225 в efbet Лига. Той е на 28 гола от легендата Петър Жеков във вечната ранглиста на родния шампионат.

В 88-ата минута Йосипович стреля, вратарят на врачани изби, но швейцарецът чукна топката, която се спря зад голлинията - 4:0 и заслужен успех за заралии.

БЕРОЕ - БОТЕВ (ВРАЦА) 4:0 (1:0)

1:0 Ибрахима Конте (5)
2:0 Ибрахима Конте (47)
3:0 Мартин Камбуров (67 - дузпа)
4:0 Зоран Йосипович (88)