Атлетико се абонира за ремита, мадридчани изпуснаха победата във Витория

Отборите на Алавес и Атлетико Мадрид завършиха 1:1 в първи мач от междинния 11-и кръг в Ла Лига. Момчетата на Диего Симеоне завъртяха четвърто равенство в последните си пет шампионатни срещи. Алваро Мората даде преднина на “лос колчонерос” в 70-ата минута, но великолепно попадение на Лукас Перес в 83-ата оформи крайния резултат. Така Атлети не успя да се изкачи на върха, макар и временно.

През първото полувреме гостите от “Wanda Metropolitano” не успяваха да намерят играта си. Баските атакуваха по-често и нерядко притискаха своя съперник. В 16-ата минута Маркос Йоренте настъпи Лукас Перес и за секунди съдията се консултира с видеоасистентите за евентуален червен картон. В крайна сметка опорният халф се сдоби само с жълт при ситуация, напомняща червения картон на Лука Модрич от първия кръг на Ла Лига. В 38-ата минута Алейш Видал центрира към втора греда и мъничко не достигна на Рубен Дуарте да засече от близка дистанция.
Втората част започна в същото темпо и в началото отново липсваха положения. В 70-ата “червено-белите” се възползваха от разсеяна игра в защита на домакините и откриха резултата. Мората направи двойно подаване с Анхел Корея, след което испанският реализатор отбеляза сам срещу вратаря - 0:1.
Почти веднага след гола “дюшекчиите” имаха два шанса за нов гол в рамките на броени секунди. Първо, Мората не успя да преодолее Фернандо Пачеко. След това Томас показа техника пред наказателното поле и подаде към Анхел Корея, чийто нисък удар беше отразен майсторски от вратаря.
В 83-ата Лукас Перес изравни по изключителен начин. Номер 7 на северняците финтира Саул и Ренан Лоди, напредна и изстреля топката от 20 метра към далечния горен ъгъл. Фалцовата топката беше неспасяема за Ян Облак - 1:1. Испанският нападател се разписа в пети пореден мач на своя Алавес.