Георги Костадинов и Хичо с голове в драматичен 1/8-финал за Купата на Русия

"Българското" дерби за Купата на Русия между Урал и Арсенал (Тула) завърши с успех с дузпи на домакините. В редовното време срещата завърши 2:2, като Георги Костадинов откри за "артилеристите", а малко по-късно Николай Димитров изравни за тима от Екатеринбург. И двамата българи бяха сменени през второто полувреме, а при дузпите Урал триумфира и на 1/4-финалите ще играе с победителя от двойката Нижний Новгород - Шинник.

И двамата треньори направиха по няколко промени в съставите си, но в никакъв случай не можеше да се говори за подценяване на двубоя. Урал започна по-силно и ветеранът Павел Погребняк направи хубав самостоятелен пробив, но Егор Шамов спаси удара му. В 15-ата минута Сергей Ткачов центрира от корнер, а Костадинов изпревари Погребняк и с глава откри резултата.
В 22-ата минута Михаил Меркулов опита да прехвърли Шамов от над 30 метра, но стражът внимаваше. В 24-ата Николай Димитров се възползва от добро центриране на Отман Ел Кабир и заби топката под гредата за 1:1.

Мачът продъли да е много интересен и до почивката паднаха още два гола. В 34-ата минута Ткачов технично се разписа от границата на наказателното поле за 1:2, но в 37-ата Анри Хагуш игра с ръка в наказателното поле и Ел Кабир реализира отсъдената дузпа.
В началото на втората част бившият халф на ЦСКА Петрус Бумал получи директен червен картон за грубо нарушение срещу Александър Ломовицкий. В 64-ата минута Димитров беше заменен от Владимир Илин, а Костадинов остана на терена до 84-ата, когато отстъпи мястото си на Горан Чаушич.

В продълженията численото предимство на гостите се усети и те бяха по-активни. Добра възможност за гол се откри пред Евгений Луценко, но той я пропиля. При дузпите първият пропуск направи Исламжан Насиров от Урал, но при четвъртото изпълнение Ткачов уцели гредата. В грешник на Арсенал се превърна крилото Еванс Кангва, който стреля слабо и Ярослав Годзюр спаси удара му.