Левски пречупи ЦСКА и взе сериозен аванс в серията - отзивите на живо от зала "Христо Ботев"

РБ (Лайпциг) размаза Волфсбург за купата, убедителен успех и за Вердер (видео)

Финалистът от миналия сезон РБ (Лайпциг) постигна гръмка победа с 6:1 като гост на Волфсбург в двубой от втория кръг на Купата на Германия. Участникът в Шампионската лига водеше само с 1:0 след първото полувреме и то след автогол, но след това разкъса съперника с още 5 попадения, като 4 от тях паднаха в рамките на 13 минути. Тимо Вернер се отличи с два гола и две асистенции. Само преди десетина дни двата отбора бяха завършили наравно в Лайпциг в мач от Бундеслигата, но тази вечер “червените бикове” се развихриха.

Вердер (Бремен) също продължава напред след убедителен успех. На “Везерщадион” тимът разби втородивизионния Хайденхайм с 4:1, като всички голове паднаха преди почивката.

ВОЛФСБУРГ - РБ (ЛАЙПЦИГ) 1:6
0:1 Брума (13-авт)
0:2 Забитцер (55)
0:3 Форшберг (58)
0:4 Лаймер (61)
0:5 Вернер (68)
0:6 Вернер (88)
1:6 Вегхорст (89)