Лацио подхвана Торино с фамозно попадение и го довърши с автогол (видео)

Носителят на Купата на Италия Лацио записа лесна победа с 4:0 над Торино на “Олимпико” в среща от междинния 10-и кръг на Серия “А”. Отборът няма загуба вече в пет поредни двубоя в калчото и се изкачи до пета позиция в класирането. За “биковете” пък това е четвърто поредно поражение на чужд терен през кампанията.

“Орлите” ще запомнят този двубой с две изключителни попадения. В 25-ата защитникът Франческо Ачерби вдигна “Олимпико” на крака с невероятен шут от далечно разстояние, който спря в мрежата на Салваторе Сиригу за 1:0. Осем минути по-късно Чиро Имобиле покачи на 2:0.

В 70-ата всички беше решено, след като Имобиле реализира за 3:0 от дузпа, за нарушението за която Никола Н’Кулу беше отстранен за втори жълт картон.

В последната минута Луис Алберто центрира от корнер и при опита си да отбие топката нападателят на Торино Андреа Белоти я докосна леко, колкото да я направи неспасяема за своя вратар, с което си отбеляза ефектен автогол.

През уикенда и двата тима ги очакват тежки мачове. Столичани гостуват на Милан, а Торино среща Ювентус в градското дерби.