Добруджа 07 с трета поредна победа в Суперлигата

Мъжкият отбор на Добруджа 07 (Добрич) продължава без грешка победния си ход в Суперлигата на България. Добруджанци, водени от Пламен Христовq надиграха като гости Черно море (Варна)  с 3:0 (25:23, 25:19, 25:22) в мач от третия междинен кръг на първенството, който се игра във варненската зала „Христо Борисов“.

Така волейболистите на Добрич записаха трети пореден чист успех в първенството, като оглавиха временното класиране с 9 точки и без загубен гейм. Тимът на Черно море е на последна позиция без точка и без спечелен гейм.

Въпреки тригеймовата победа успехът не бе много лесен за гостите. Варненци бяха равностоен съперник в първия гейм и затрудниха доста съперника си, който се наложи в решителните минути на първата част. В третия гейм домакините отново се опитаха да се противопоставят с пълна сила, като достигнаха до равенството 22:22. Отново обаче, в най-важния момент гостите надделяха с повече опит и затвориха мача в три гейма.

ЧЕРНО МОРЕ (ВАРНА) - ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) 0:3 (23:25, 19:25, 22:25)
ЧЕРНО МОРЕ: Христо Енков, Емилиян Георгиев, Калоян Балабанов, Явор Генов, Даниел Ал Атраш, Николай Колев - Христо Христов-либеро (Димитър Славов, Траян Иванов, Димитър Василев, Данаил Димов, Йоан Кайряков)
Старши треньор: ЮЛИАН ТУПАНКОВ
ДОБРУДЖА 07: Иван Станев, Жулиен Георгиев, Пламен Шекерджиев, Димитър Маринков, Красимир Гайдарски, Александър Кордев - Николай Тодоров-либеро (Иван Петров, Иван Крачев)
Старши треньор: ПЛАМЕН ХРИСТОВ.