Шампионът оцеля в Разлог

Шампионите на България от Нефтохимик 2010 (Бургас) “оцеляха” в Разлог и успяха да изтръгнат трудна, но заслужена победа над Пирин с 3:1 (28:30, 25:21, 25:17, 25:19) в мач от 3-ия кръг на волейболната Суперлига за мъже.

Домакините водени от Мирослав Живков изиграха много силен първи гейм и успяха да го спечелят драматично с 30:28. Втората част също бе много равностойна, но опитът на бургазии им помогна да го спечелят с 25:21. До края на двубоя превъзходството на Нефтохимик бе осезаемо и шампионите записаха трета поредна победа от 3 мача.
Капитанът на Нефтохимик Николай Николов, който завърши с 12 точки, бе определен за най-полезен играч на мача.
44 Мач за Суперкупата: Хебър - Нефтохимик 3:0 44 Мач за Суперкупата: Хебър - Нефтохимик 3:0

Пирин допусна второ поражение от началото на сезона.

В следващия 4-и кръг Пирин гостува на Дунав в Русе на 3 ноември, а Нефтохимик приема аутсайдера Славия на 2 ноември в Бургас.

ПИРИН (РАЗЛОГ) - НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) 1:3 (30:28, 21:25, 17:25, 19:25)
ПИРИН: Любослав Телкийски, Мартин Юруков, Благовест Катранджиев, Петър Петров, Костадин Гаджанов, Георги Чалъков - Христо Колев-либеро (Йордан Желязков, Николай Манчев, Георги Елчинов, Тодор Димитров)
Старши треньор: МИРОСЛАВ ЖИВКОВ
НЕФТОХИМИК 2010: Добромир Димитров, Жани Желязков, Мирослав Градинаров, Георги Петров, Николай Николов, Максим Дрозд - Теодор Салпаров-либеро (Денис Карягин, Илия Петков, Стоян Самунев)
Старши треньор: НИКОЛАЙ ЖЕЛЯЗКОВ.