Късен гол носи успех на Ейбар, две дузпи не стигнаха на Майорка

С гол в добавеното време на Фабиан Ореяна Ейбар стигна до успеха с 2:1 у дома над Виляреал в двубой от 11-ия кръг на Примера дивисион. Преди това резултатът на кокетния стадион “Ипуруа” беше открит от Енрике Гарсия, който се възползва от подаване на Ореяна. Виляреал стигна до равенство в 88-ата минута чрез Жерард Морено, но домакините не се примириха и се бориха до последно за трите точки. В крайна сметка усилията и се увенчаха с успех в петата минута на продълженията, когато Ореяна донесе победата.
Така Ейбар събра 12 точки и върви на 14-о място в класирането, докато Виляреал със 17 остана на седмото място.

В друг мач от кръга Майорка и Осасуна не успяха да се победят, като завършиха 2:2. Домакините получиха две дузпи и на два пъти повеждаха в резултата, но Осасуна се връщаше.

Жуниор Лаго откри за Майорка в 21-ата минута, но Марк Кардона върна равенството в 69-ата. В 75-ата домакините получиха втора дузпа, реализирана от Салва Севийя. Само две минути по-късно Рубен Гарсия донесе точката за Осасуна.