Марица с бърз успех в Казанлък

Отборът на Марица (Пловдив) записа втора поредна победа през новия сезон в НВЛ-жени. "Жълто-сините" победиха домакините от Казанлък Волей (Казанлък) с 3:0 (25:14, 25:19, 25:16) в среща от 2-ия кръг на първенството след 65 минути игра в зала "Багира".

В първия гейм шампионките нямаха проблеми и затвориха гейма с 25:14 след успешна атака на Александра Миланова. Втората част беше затворена от Марица с 25:19 след грешка от сервис на Десислава Тодева. Двубоят беше приключен след 25:16.

Най-полезна за Марица стана Алекзандра Холстън с 15 точки. Десет точки добави Александра Миланова, а Дженифър Крос завърши със 7. За Казанлък Волей Веселина Аршинкова стана най-резултатна с 13 точки.

Това беше втори пореден успех за маричанки в Казанлък, след като в първия кръг "жълто-сините" победиха с 3:0 Перун (Варна), който през този сезон домакинства в в Казанлък. За шампионките предстои трето поредно гостуване. Следващата седмица в сряда (6 ноември) от 17,00 часа Марица гостува на Славия.