Еспаньол посреща Лудогорец като пълна нула у дома (видео)

Закъсалият Еспаньол загуби и шестото си домакинство в Ла Лига от началото на сезона, след като отстъпи с 1:2 на Валенсия в двубой от 12-ия кръг. Следващият мач на каталунците е срещу Лудогорец в четвъртък за Лига Европа, но той най-вероятно ще остане на заден план за тях, защото тимът продължава да е в зоната на изпадащите, а и след това му предстои гостуване на силния тим на Атлетико Мадрид. Еспаньол е с 8 точки на своята сметка - всичките спечелени навън.

Днес “папагалчетата” изиграха много силно първо полувреме, в което поведоха след гол от дузпа на Марк Рока в 31-вата минута. Наказателният удар беше отсъден за игра с ръка на Жофри Кондогбия.

След почивката обаче на терена като че ли излезе друг отбор на Еспаньол. Гостите веднага натиснаха и постепенно стигнаха до обрата. В 69-ата минута Виктор Гомес изблъска Родриго Морено в наказателното поле и реферът посочи бялата точка, а Даниел Парехо не даде шанс на Диего Лопес - 1:1.

Валенсия заби победния гол в 80-ата минута, когато Родриго сложи топката на главата на Максимилиано Гомес и той не сбърка - 2:1 за “лос че”.

С този успех отборът от “Местайя” се изкачи до осма позиция преди изиграването на останалите срещи.