Лайпциг строши рекорд, а Тимо Вернер надскочи себе си (видео)

РБ (Лайпциг) записа най-изразителната победа в кратката си история, след като разнищи Майнц 05 с 8:0 като домакин в сблъсък от 10-ия кръг на Бундеслигата. Досегашното върхово постижение на тима беше 8:2 над аматьорите от Вилхелмсхавен преди повече от седем години. Тимо Вернер направи мача на живота си, след като взе участие в шест от попадения, вкарвайки три и подавайки за други три.

С този триумф Разенбалшпорт изпревари Байерн (Мюнхен) по голова разлика и вече е на трета позиция, а лидерът Борусия (Мьонхенгладбах) има с 4 пункта повече.

“Червените бикове” размазаха противника с пет гола още до почивката, като четири от тях паднаха в рамките на 14 минути. Марсел Забитцер (5’) откри резултата, а след него точни бяха Вернер (30), Кристофър Нкунку (35’), Марсел Халстенберг (39’) и Юсуф Поулсен (44’). Второто полувреме започна в същото темпо след попадения на Вернер (48’) и Норди Мукиеле (50’), след което домакините се успокоиха. Чак в 87-ата те добавиха още един гол - отново чрез Вернер.

За Майнц 05 това също е рекорд - за най-тежка загуба. Досега те бяха отстъпвали най-много с 0:7. Сега тимът е на 13-а позиция, на 2 точки от опасната зона.