Спорна дузпа реши дербито на Берлин, но звездите бяха на трибуните (видео)

Унион (Берлин) триумфира в първото столично дерби в Бундеслигата от 42 години насам, след като надви Херта (Берлин) с 1:0 на своя стадион. Себастиан Полтер донесе победата с гол от дузпа в последната минута. Отсъждането на рефера Дениз Айтекън предизвика много дискусии, след като той прецени, че Дедрик Боята е фаулирал Кристиан Гентнер. Опитният съдия дори се допита до ВАР и сам изгледа повторение на ситуацията, но това не промени решението му.

Това беше и един от малкото интересни моменти на терена. В началото играчите на Унион удариха греда и пропуснаха още едно добро положение. След това двубоят беше скучен, като се залагаше основно на здрави единоборства.

На фона на това далеч по-добре се представиха феновете. Двете агитки впечатлиха с атрактивни хореографии, които обаче на моменти минаваха  границата на разумното. Така в 51-вата минута изстреляна от привърженици на домакините сигнална ракета прелетя терена и падна точно пред скамейките, което принуди арбитъра да спре мача за няколко минути и да прибере футболистите в съблекалнята. Към края пък беше запалена част от охранителната ограда зад едната врата.

След по десет изиграни срещи в първенството Унион и Херта имат по три победи.